Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata évente rendez több, választható távon teljesítménytúrát a Budai-hegyek erdei útvonalán, mely évről-évre nagyobb tömegeket mozgat meg. A részvétel III. kerületiek számára ingyenes. Az útvonalak többségével jelzett turistautakon vezetnek, de minden rendezvény útvonalát további szalagozással kijelöljük. A túra nem verseny, így bőven jut idő megcsodálni az erdőt.
Minden táv teljesíthető egyénileg, és lehetőség van csatlakozni az óbudai Nordic Walking Klub gyaloglóihoz is.
Túránk a Budapest Kupa és a Tholt Albert Kupa része.
Nevezési díj: III. kerületi lakosoknak ingyenes a részvétel. 14 év felett 1.500.-/fő nevezési díj a helyszínen, készpénzben fizetendő.
Idén tavasszal 4 különböző táv közül is választhatsz!
A rajt- és célállomás idén is a Laborc utcai Óbudai Szabadidőpark (1037 Budapest, Laborc u. 2.) lesz, de lerövidítve a városi, betonos szakaszt, pár száz méter után a régi téglagyár helyén lévő parkon keresztül, máris a Kékháromszög jelzésen a Kőtaraj felé vesszük az irányt.
XS 5,5 km teljesítménytúra térkép
A legkisebbekre is gondolva, idén egy 5,5 km-es távot is indítunk, mely könnyen teljesíthető a legkisebbek számára is. A táv elején természetesen itt is fel kell jutni a hegyre, de utána már könnyed, közel vízszintes terep vár a gyerekekre.
Az XS táv a Kőtaraj után a Zöld +-el jelzett Guckler Károly panoráma úton halad tovább, majd a Nagyfarkas-toroknál jobbra kanyarodnak vissza a Királylaki útra és vissza a célállomásra.
S 10 km | M 16,5 km | L 21,5 km
A Kőtaraj kilátópont után a többi táv teljesítői egységesen a K- jelzésen felé haladnak tovább a Hármashatár-hegyen keresztül a Virágos-nyeregig. Ez a következő pont, ahol a választott távtól függően más-más irányt vesznek a résztvevők.
Frissítőpont a Virágos-nyeregnél
S 10 km teljesítménytúra térkép
A Virágos-nyeregtől a 10 km-es táv résztvevői a Z- jelzésen fordulnak vissza a Guckler Károly sétányon, majd a Z+ jelzésen folytatva útjukat a Z barlangjelzésig. Itt balra kanyarodva a Királylaki útra érve sétálnak be a célba.
M 16,5 km | L 21,5 km
A Virágos-nyeregtől balra a Z- jelzésen haladnak tovább az M táv teljesítői a Kálvária irányába, a Tök-hegynél a P biciklis jelzésen továbbhaladva. Kálváriától válik külön az M és az L táv útvonala.
M 16,5 km teljesítménytúra térkép
A Kálváriától lefelé haladva, jelzetlen, de a túra időtartamára szalagozott útvonalon haladnak a S- jelzésig, ahol jobbra fordulva a Virágos-nyeregig folytatják útjukat. Innen ismét az S táv útvonalát követve a Z- jelzésen a Z+ után a Z barlangjelzésnél térnek le a városi útszakaszra és érnek vissza a célállomásra.
Frissítőpont a Virágos-nyeregnél (az útvonal kétszer is érinti a Frissítőpontot)
L 21,5 km teljesítménytúra térkép
A Kálváriától balra lefelé haladva jelzetlen, de a túra időtartamára szalagozott útvonalon haladnak a Vízmosás utcáig, majd a Temető utca után szalagozott útvonalon a Paprikás-patak mellett haladva megkerülik a Les-hegyet a S- jelzésig. A S- jelzésen jobbra haladva a Paprikás-hegy irányába, a vízesést elhagyva, a Kálvária másik oldalán haladva, egészen a Virágos-nyeregig követjük az S- jelzést. A Virágos-nyeregtől már az S és M távval azonosan, a Z- jelzést követve a Z+ útszakasz után a Z barlangjelzésnél a Királylaki útra érve jutnak vissza városba és a Zúzmara utcán keresztül a célállomásra.
Frissítőpont a Virágos-nyeregnél (az útvonal kétszer is érinti a Frissítőpontot)