BEGIN:VCALENDAR
VERSION:2.0
PRODID:-//Obuda.hu - ECPv6.11.2//NONSGML v1.0//EN
CALSCALE:GREGORIAN
METHOD:PUBLISH
X-WR-CALNAME:Obuda.hu
X-ORIGINAL-URL:https://obuda.hu
X-WR-CALDESC:Events for Obuda.hu
REFRESH-INTERVAL;VALUE=DURATION:PT1H
X-Robots-Tag:noindex
X-PUBLISHED-TTL:PT1H
BEGIN:VTIMEZONE
TZID:Europe/Budapest
BEGIN:DAYLIGHT
TZOFFSETFROM:+0100
TZOFFSETTO:+0200
TZNAME:CEST
DTSTART:20250330T010000
END:DAYLIGHT
BEGIN:STANDARD
TZOFFSETFROM:+0200
TZOFFSETTO:+0100
TZNAME:CET
DTSTART:20251026T010000
END:STANDARD
END:VTIMEZONE
BEGIN:VEVENT
DTSTART;TZID=Europe/Budapest:20251016T180000
DTEND;TZID=Europe/Budapest:20251113T200000
DTSTAMP:20260615T192056
CREATED:20250812T115023Z
LAST-MODIFIED:20251012T074816Z
UID:59462-1760637600-1763064000@obuda.hu
SUMMARY:SUN CITY: Válogatás a Szegedi Művésztelep harminc évéből
DESCRIPTION:OKTÓBER 16.CSÜTÖRTÖK\, 18:00\nSUN CITY: Válogatás a Szegedi Művésztelep harminc évéből\n\nHelyszín: Galéria\n\nAz egykori Makói Művésztelep időleges felfüggesztésének idején\, néhai Szuromi Pál† művészettörténész egy baráti invitálással Makóról hívta át az éppen ott állomásozó társaságunkat Szegedre és egy üveg konyak mellett még aznap megszerveződött és elindult az első Szegedi Művésztelep: Bányay Péterrel†\, Gallusz Gyöngyivel\, Imre Mariannal\, Kótai Tamással\, Szelley Lellével\, Szűcs Tiborral. Az azóta eltelt harminc év alatt Szeged városa és a NKA támogatásával különböző helyszíneken dolgoztunk\, szemlélődtünk\, laktunk\, ettünk\, ittunk\, kiállítottunk\, sírtunk vagy röhögtünk. A nyári három hét alkotói időszak alatt különböző médiumokban gondolkodó aspektusok születtek: festmények\, grafikák\, objektek\, szobrok\, installációk\, fotóalapú munkák. A város helyi szegmenseire reagálva\, vagy hozott gondolatokkal építkezve állt össze nyaranta a telep kiállítási anyaga. A résztvevői spektrum tekintetében többféle korosztályból szerepeltek képzőművészek\, évente változó tíz fővel\, számtalanszor külföldről érkezők is. A kortárs progresszió jegyében alkotók munkáiból rendezzük ezt a válogatást a Szegedi Művésztelep elmúlt harminc évéből.\n\nKiállításmegnyitó: október 16. 18:00\n\nKiállító művészek: \nAradi Vivien\, Bányay Anna\, Bányay Péter†\, Elekes Károly\, Enzsöly Kinga\, Erdélyi Gábor\, Fátyol Viola\, Huszár Imre\, Imre Mariann\, Jámbor Éva\, Kotormán Ábel\, Kótai Mara\, Kótai Tamás\, Matyus Dóra\, Molnár Ágnes Éva\, Pálos Miklós\, Rebecca Dick\, Szabó Ádám\, Szita Barnabás\, Szurcsik József\, Vincze Ottó\, Wechter Ákos\, William Dick \n\nA kiállítás megtekinthető: november 13-ig.\nA kiállítás megtekintése ingyenes.
URL:https://obuda.hu/esemeny/sun-city-valogatas-a-szegedi-muvesztelep-harminc-evebol/
LOCATION:Esernyős Galéria\, Fő tér 2.\, Budapest\, Budapest\, 1033\, Magyarország
ATTACH;FMTTYPE=image/jpeg:https://obuda.hu/wp-content/uploads/2025/08/Facebook_esemeny_10_16_MUVESZTELEP_KIALLITAS-1-jpg.webp
ORGANIZER;CN="Eserny%C5%91s %C3%93budai Kultur%C3%A1lis %C3%A9s Sport Nonprofit Kft.":MAILTO:info@esernyos.hu
END:VEVENT
END:VCALENDAR