Az Óbudai WDSE világbajnoki helyezéseket ért el

Hírek
Közzétéve:

Az óbudai egyesület 11 éve foglalkozik az egészséges életre való neveléssel, amatőr és versenysportolók képzésével aerobik sportágban.
Fő tevékenységük a Magyarországon kiemelkedően népszerű tömeg- és versenysport, az aerobik népszerűsítése, minél több fiatal bevonása gyermek aerobik képzési rendszerükbe.
A 200 egyesületi tag ( 4-18 évesek ) 3 korosztályt képvisel, és az amatőr sporttól a válogatott szintig űzik a sportágat.Vannak közöttük kezdő, középhaladó és válogatott sportolók is.
A 2009-2010-es évben versenyzőik rendszeresen részt vettek és eredményesen szerepeltek a Magyar Tornaszövetség Aerobik Szakágának versenyein, legjobbjaink a Junior Válogatott tagjai, nemzetközi versenyek győztesei, érmesei. Az elmúlt 2 évben Budapest legeredményesebb utánpótlásnevelő műhelyévé vált az Óbudai WDSE.

A júniusban megrendezett világbajnokságon a felnőtt step csapat bravúrral bejutott a döntőbe és ott a 7. helyet szerezte meg. A junior csoport életük első világversenyén a 10. helyen végzett.
A döntőbe jutott versenyzők névsora: Kőrösi Kitty, Szabó Júlia, Szarvas Gabriella, Félegyházi Eszter, Hencz Anita, Balázs Hajnalka, Kassai Nikolett, Kárpáti Noémi,Bujdosó Renáta.
A versenyzőket Sinkó Andrea, Sipos Mónika és Hubacsek László edzők készítették fel.