Az iskola udvarán tartott ünnepélyes névadón Bánhegyi Ferenc, az iskola igazgatója nyitóbeszédében idézte fel a névváltoztatás gondolatának történetét. Elmondta, hogy 2011-ben a Béres Hungaricum egyik pályázatát ő és lánya nyerte. Ennek kapcsán személyesen is megismerkedhetett a Béres házaspárral, akikkel beszélgetve fogalmazódott meg az ötlet. A gondolatot tett követte, így a megkereste Bús Balázs polgármestert, aki felkarolta és a testület elé vitte a kezdeményezést, ahol az egyhangú támogatást élvezett.
Az igazgató célként jelölte meg, hogy az iskola feladata a jövőben megfelelni a kutató munkássága és példamutató élete követésének, azaz kiemelten kezelni a nemzeti tudatot, a hazafias nevelést és az egészséges életmód népszerűsítését.
Az igazgatótól ifj.dr. Béres József, vette át a szót: “A névadás alapja az iskola értékrendjének és a Béres cég értékrendjének találkozása”- kezdte a Béres Gyógyszergyár elnöke. Mint fogalmazott, megtiszteltetés számukra, hogy édesapja emlékét az ország számos pontján őrzik, de külön öröm, hogy most elsőként egy iskola neve is nagyságát hirdeti. A cégvezető utalt arra is, hogy talán nem véletlen, hogy éppen itt, a harmadik kerületben történik mindez. A cég központja ugyanis már közel 20 éve Óbudán van. “Jó atyám nagyon szerette a gyerekeket, eltökélt szándéka volt az ő egészségnevelésük” – folytatta, majd a gyerekekhez fordulva elmondta, hogy apja élete végéig tanult. Felesége, Béres Klára könyvéből egy párbeszédet kiragadva megidézte gondolatai is.
A Béres Csepp létrejöttét, születésnapját épp most ünnepli a családi vállalkozás. 40 évvel ezelőtt Kisvárdán sikerült összeállítani Béres Józsefnek a burgonyából kivont, Béres Csepp néven ismertté vált gyógykészítményt. A világszerte ismert magyar szabadalom hosszú utat járt be, míg 2000-ben hivatalosan is gyógyszerré minősítették.
“A név olyan, mint egy lobogó – mondta Ernest Hemingway. Ez is megfordult a fejünkben, amikor hónapokkal korábban felvetődött a Keve-Kiserdei Általános Iskola nevének megváltoztatása. Egy lobogó, azon túl, hogy egységet és együvé tartozást jelent, szimbolikus jelentést is hordoz, miközben saját történettel rendelkezik. Mi most idősebb doktor Béres József nevét tűzzük ki iskolánk homlokzatára” – mondta Bús Balázs, Óbuda-Békásmegyer polgármestere ünnepi beszédében, majd így folytatta: “Mi magunk is úgy gondoljuk, hogy vannak vitán fölül álló ügyek, melyek mögé érdemes erkölcsi és anyagi támogatást állítanunk. Ezek között szerepel a felnövekvő generációk egészsége, illetve az egészséges életmód iránti érdeklődésük felkeltése.”
Végezetül a diákokat arra bátorította, hogy ismerjék meg Béres József életét, vegyenek róla példát és életük nagy döntései során legyenek olyan állhatatosak és kitartóak, mint egykor iskolájuk névadója.
Az ünnepi beszédek után ismertették az iskola tanulói között meghirdetett Béres vetélkedő eredményét. A nyertes csapatoknak Béres Klára adta át az okleveleket. Az ünnepélyes névadó Búza Ferenc szobrászművész Béres Józsefet ábrázoló bronz domborművének leleplezésével zárult. Az alkotás az iskola homlokzatán kapott helyet.