Összesen 175 ötlet közül választhatnak idén a fővárosi közösségi költségvetés szavazásán a budapestiek, s azok valósulhatnak meg az összesen 1 milliárd forintos keretből, amelyek az október 7-ig tartó szavazáson ezek közül a legtöbb szavazatot kapják. Több óbuda-békásmegyeri ötletre is lehet voksolni.
A közösségi költségvetés immár négy éve olyan programja a Fővárosi Önkormányzatnak, amelyben közvetlenül a városlakók, a várost használók tehetnek javaslatokat arra, mire fordítson évi 1 milliárd forintot az önkormányzat. Az elmúlt években összesen 17 ötletet valósított meg a főváros, ezek az ötletek itt találhatóak.
A közel 700 beérkezett ötletből egy szakmai előszűrést követően született az a 175 ötletből álló lista, amelyből választhatnak a fővárosiak. A voksokat október 7-ig, az otlet.budapest.hu oldalon, vagy személyesen a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár kijelölt tagkönyvtáraiban, nyitvatartási időben a Főpolgármesteri Hivatal általános ügyfélszolgálatán lehet leadni.
Idén minden eddiginél egyszerűbb a szavazási folyamat, a helyi ötleteket az otlet.budapest.hu oldalon már térképen is lehet böngészni. Mindenki minden kategóriában 3 ötletre is szavazhat, így összesen 15 szavazatot adhat le.
Gyalogátkelők és zöldítés az óbuda-békásmegyeri ötletek között
A térképen böngészve több harmadik kerülethez köthető javaslatot is találunk. Ezek a következők:
- Biztonságosabb, vonzóbb gyalogos és kerékpáros közlekedés a Ladik utcában
- Kaszásdűlő kerékpáros elérhetőségének javítása
- Zebrák a Szépvölgyi úton a Folyondár utca magasságában
- A Kolosy téri buszvégállomás zöldítése
- Kisgyermekes játszótér és pihenő Csillaghegyen
- Gyalogátkelő a csillaghegyi Mátyás király úton a közösségi háznál
- Zebra a csillaghegyi Dózsa György utcán a Kert sor kereszteződésében
- Zebra a Juhász Gyula utcában
- Street art művészeti alkotás a békásmegyeri aluljáróban
A szavazáson mindenki részt vehet, aki betöltötte 14. életévét, Budapesten él, a fővárosban van a munkahelye, vagy ide jár iskolába, de nem szükséges bejelentett budapesti lakcímmel rendelkezni, a várost ugyanis nemcsak azok használják, akiknek egyessel kezdődik az irányítószáma, ennél jóval többen budapestiek.
A következő ötletbeadás novemberben indult
Az ötletbeadási időszakot követően a Főpolgármesteri Hivatal és az önkormányzat cégeinek szakértői megvizsgálják a beérkezett javaslatokat, és a megvalósításra alkalmasnak ítéltek közül a budapestiek szavazással választhatják ki, hogy mi valósuljon meg. Ez a szavazás zajlik most, október 7-ig. A következő ötletbeadási időszak várhatóan idén november közepétől indul.
A tavalyi évben nyertes ötletek még nem léptek látványos megvalósulási fázisba; minden új városfejlesztési beavatkozásnak egy hosszú tervezési és előkészítési procedúrán kell átmennie, hogy elindulhasson a megvalósítása.