Puskás Öcsi szobor áll majd az Óbudai Promenádon

Hírek
Közzétéve:

A Puskás Ferenc halálának hatodik évfordulója előtt egy nappal megtartott sajtótájékoztatón  dr. Hadházy György az Óbuda-Újlak Közösségi Egyesület elnöke elmondta, hogy megalakulásuk célja a  helyi vállalkozások és az önkormányzat hatékonyabb együttműködés volt. Már 2007- ben tudott volt, hogy fejlesztve lesz a városrész, ezért fontosnak tartották, hogy bekapcsolódjanak az előkészületekbe is. Így született meg az ötlet, hogy a megújult részen a külföldön is ismert és szeretett Puskás Ferencnek méltó emléket állítsanak, ami turisztikai vonzerő is lehet a kerület számára. A Bécsi út és Dereglye utca által határolt terület kapná a Puskás Öcsi tér elnevezést, amely kultikus hellyé, zarándokhellyé válhatna a rengeteg rajongó számára. A szobor elkészítésére pályázatot írtak ki, melyet december közepén bírál el a zsűri és Erzsébet asszony, Puskás Ferenc özvegye. A művészeknek egy fotó alapján kell megalkotniuk a művet. A kép Puskást örökíti meg, miközben Szalonikiben gyerekeket tanít “dekázni”. A tervek szerint március 28-án avatják fel a szobrot, közel a labdarúgó születésének napjához.

Bús Balázs polgármester kiemelte, hogy mikor meghallotta a kezdeményezést, gondolkodás nélkül támogatta. Elmondta, az Óbudai Promenád fejlesztése projekt kezdetén, elgondolkozott a kerület vezetése, a városfejlesztési politikájára jellemző szlogen aktualizálásán. Így a korábbi “Óbuda- mozgásban a város”- mellett az “Óbuda- közösséget építünk”  szlogent kezdték használni. “A Puskás Öcsi szobor és tér nemcsak úti cél lenne, amit minden Puskás-rajongónak kötelező felkeresni, hanem szándékunkat a közösségépítő funkciót is betöltené, segítene a környék felvirágoztatásában. Ehhez az elképzelésünkhöz tökéletesen illeszkedett az egyesület elképzelése, amiben kötelességünk támogatni őket. Öröm számomra, hogy az itteni vendéglátóhelyek saját üzleti érdekein túl a közterület és közösségi élet fejlesztésére is hangsúlyt fektet. A Symbol színvonalas kulturális képzőművészeti rendezvények szervezésével és a helyi vállalkozások összefogásának erősítésével is segíti az önkormányzati elképzelések megvalósulását, a közösségi-civil aktivitás fejlesztését a tőle megszokott igényességgel.”- mondta a polgármester.

A Puskás Öcsi szobor és tér nemcsak úti cél lenne, amit minden Puskás-rajongónak kötelező felkeresni, hanem szándékunkat a közösségépítő funkciót is betöltené, segítene a környék felvirágoztatásában.  A közösségépítésen, és a turizmus fellendítésén túl a példaképek állítása is fontos küldetése az önkormányzatnak. Puskás Ferenc személyisége és tettei is olyan értékeket hordoznak, amit meg kell mutatni a fiatal nemzedéknek is. Büszke vagyok rá, hogy a világon elsőként Óbudán állítanak életnagyságú, egész alakos szobrot a legendának. – tette hozzá Bús Balázs.

A sajtótájékoztatón részt vett özv. Puskás Ferencné, Erzsébet asszony és Szőllősi György a Puskás Ferenc hagyaték kezelője.

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság