1973. március 18-án születtem. Édesanyám, Oravec Anna vegyészmérnök, jelenleg rokkant-nyugdíjas, édesapám, dr. Lásztity Radomir egyetemi tanár, vegyészmérnök, haláláig (2018.02.05) a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen volt professor emeritus.
Az általános iskolát Budapesten végeztem el a Szerb-horvát Általános iskolában (közben 1986-ban Minneapolisban, ahol édesapám vendégprofesszorként dolgozott, egy ideig az ottani Junior High School tanulója voltam). Gimnáziumi tanulmányaimat a Budapesti Szerb-horvát Gimnáziumban folytattam, ahol 1991-ben érettségiztem. Az 1991/1992 tanévtől az 1995/96 tanévig az ELTE Bölcsészettudományi Karának hallgatója voltam a szerb-horvát szakon. Oklevelemet 1996-ban kaptam meg.
1997-ben sikeres felvételi vizsga után elkezdtem doktori tanulmányaimat az ELTE Bölcsészettudományi Karán akkreditált „Szlavisztika, irodalomtudomány” program keretében. A programban foglalt képzés sikeres befejezése után 2000-ben kaptam meg az abszolutóriumot. Sikeres doktori szigorlatot követően nyújtottam be doktori értekezésemet, amelyet 2004-ben védtem meg és megszereztem a Ph.D. tudományos fokozatot.
1998-tól kezdve kapcsolódtam be az ELTE Tanító- és Óvóképző Karán folyó szerb tanító- és óvóképzés oktató munkájába. Az első évben megbízott előadóként, majd tanársegédként az 2002-től és jelenleg is egyetemi adjunktusként. Ennek során 4 tudományterületen oktattam, illetve oktatok- szerb történelem, nemzetiségismeret, nyelvészet és irodalom. Oktatómunkám keretében részt vettem tantárgyi programok kidolgozásában és szakértőként, az akkori Oktatási Minisztérium megbízása alapján, több nemzetiségi tankönyv bírálatát végeztem el. Emellett 4 egyetemi jegyzet szerzője is vagyok.
A tudományos munkába mint hallgató kapcsolódtam be, elsősorban a XIX. századi szerb irodalommal foglalkoztam. Első írásaim is ebben a témakörben jelentek meg. Szakdolgozatom címe és témája: „ Szerb nemzeti himnuszok és hazafias versek a XIX. században mint a nemzethez és a nyelvhez való költői viszony tükre.” Később, részben Belgrádban töltött tanulmányutam tapasztalatai alapján figyelmem a modern szerb költészet felé fordult. Doktori értekezésem a modern szerb líra kiemelkedő alakjához kapcsolódott-„ Betekintés Branko Miljkovic költészetébe” című szerb nyelvű értekezés. Eddig több mint 80 publikációm jelent meg. Elfogadták jelentkezésemet és így köztestületi tag lettem az MTA Nyelv és Irodalom Tudományok Osztályán.
Idegen nyelv tudásom fejlesztése érdekében rendszeresen tanultam nyelveket. Szerb nyelvből felsőfokú tudással rendelkezem, angol és szlovák nyelvből C-típusú középfokú vizsgát tettem. Beszélek horvátul és oroszul, tanfolyamot végeztem macedón nyelvből.
2008-ban felvételt nyertem a PTK-BTK levelező történelem szakára. A tanulmányi követelményeket sikeresen teljesítettem. 2012-ben kaptam meg oklevelemet.
Novi Sad-on (Újvidék), Szerbiában születtem 1987.02.08-án.
Budapestre 1995-ben költöztem. Itt végeztem el a szerb-magyar kéttannyelvű gimnáziumot, majd kommunikációs szakon folytattam tovább főiskolai tanulmányaimat.
Idegenvezetői szak képesítéssel rendelkezem.
Jelenleg magyarországi vezető vasúti árufuvarozó cégnél tevékenykedem, ahol közel 5 éve vagyok foglalkoztatva a vonattetvezés és diszpozicíó részlegen.
A szerb nyelv mellett, az angol nyelvet beszélem. Három gyermek édesapja vagyok
Lásztity Milorád Budapesten született 1996-ban. Felsőfokú tanulmányait a Budapesti Corvinus Egyetemen folytatta, ahol Nemzetközi Gazdálkodás alapszakon, majd Vállalkozásfejlesztés mesterszakon diplomázott. Részt vett a CEMS nemzetközi menedzsment kettősdiploma programban, így lehetősége nyílt Kölnben, az Universität zu Köln-ön tanulni.
A felsőfokú tanulmányok befejeztével karrierjét Lisszabonban, a BNP Paribas bank nemzetközi központjában kezdte, mint tanácsadó (Consultant). Később visszatért Magyarországra, hogy a Mastercard-ban dolgozhasson, mint elemző a digitális fizetések területén.
Anyanyelvi szinten beszél szerbül és magyarul, emellett felsőfokú nyelvvizsgával rendelkezik angolból és oroszból. Nagy érdeklődéssel várja, hogy jobban megismerje a nemzetiségi önkormányzatok működését.