A „Takarítsuk ki Óbudát!” elnevezésű akció során a lakosság térítésmentesen adhatta le a háztartásokban keletkezett elektromos és elektronikai, valamint egyéb veszélyes hulladékot. Szeptember 28-án és október 12-én a kerület összesen 9 pontján hozzávetőlegesen 10 000 kg elektromos és elektronikai hulladékot, 10.800 kg (egyéb veszélyes hulladék, különösen nagy mennyiségű akkumulátort, autógumit, festékmaradványt, oldószert, növényvédő szert adott le a lakosság. A jelentős mennyiség, közel 20 tonnát nyomott.
A takarítási akció keretében szeptember 28. és október 19. között nagyon sokan vettek részt a közterületek önkéntes takarításában. Az akció a kerület közterületein lévő szemét, zöldhulladék összeszedésére irányult.
A kerületi önkormányzati intézmények, óvodák, iskolák, lakossági civil szervezetek, lakóközösségek és magánszemélyek alaposan kivették a részüket a munkából.
Aktívan közreműködött az Aquincum-Mocsáros Egyesület, a Csillaghegyi Polgári Kör Egyesület, a Csúcshegy Egyesület, a Háromhegyek Egyesület, az Itt élünk Egyesület, az Óborkör, az Óhegy Egyesület,az Óbudai Sport Egyesület továbbá a kerület szinte valamennyi óvodája, iskolája és az önkormányzat intézményei. A takarítás eredményeképpen összesen 370 m³ zöldhulladék és 200 m³ kommunális hulladék került elszállításra. Az önkormányzat hulladékgyűjtő konténereket, zöldhulladék-gyűjtő és szemétgyűjtő zsákokat, valamint védőkesztyűket biztosított a takarításban részt vevők számára.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata minden résztvevőnek megköszöni a munkáját és azt, hogy tevékenységükkel hozzájárultak környezetünk tisztábbá tételéhez és védelméhez.




