Barna Erika, a Kék Pont kommunikációs és marketingügyekért felelős vezetője elmondta, a fiataloknak olyan programokat igyekeznek kínálni, amelyek valójában érdekli őket, hiszen “valljuk be, hogy egy átlagos mai fiatalt sokkal jobban leköt a street art vagy a vj-munka, mint a gyöngyfűzés”.
Az ide látogató fiatalok több szabadidős foglalkozás közül választhatnak: megtanulhatnak dj-zni, zenét készíteni, vj-zni, betekintést nyerhetnek a webdizájn világába, illetve megismerkedhetnek a graffiti, a grafika, a street art, a film- és videoklip-készítés mikéntjével. Ezeket a feladatokat azonban nem autodidakta módon kell elsajátítaniuk – minden foglalkozásnak vezetője van, akik kiválasztásánál szempont volt, hogy lehetőleg környékbeliek legyenek, illetve hogy stílusukban is közel álljanak a fiatalokhoz, hogy személyes példájukkal is megmutassák, hogy lehet értelmes és produktív életet élni a lakótelepen. A fiatalokat főleg utcai szociális munkások hívják a City Artba. Semmilyen megszorítás nincs, bárkit szeretettel várnak az ingyenes programokra, 14-25 éves kör között.
Azok a fiatalok, akik a sajtótájékoztató ideje alatt a műhelyben tartózkodtak, nagy szeretettel beszéltek a projektről. Első pillantásra nehéz volt megkülönböztetni, hogy ki a vendég és ki a foglalkozásvezető. Az oldott, barátságos hangulat mellett a műhely házirendjét mindenkinek be kell tartania. Nem tolerálnak semmiféle erőszakot (legyen az verbális vagy fizikai), kábítószer-fogyasztást, -birtoklást, illetve a drog hatása alatt lévőket hazaküldik, jöjjenek vissza akkor, ha már kitisztult a fejük.
A pályázaton elnyert 18 millióból a program 2010 júliusáig folytatható, a műhely fenntartása havi 800 ezer forintba kerül.
A műhely távlati tervei között szerepel, hogy a City Artban készült művekből valamiféle nyilvános bemutatót tartsanak – ennek formájáról nincs még konkrét koncepció, de elképzelések igen. Kiállítást, filmet vagy weboldalt fognak majd létrehozni, hogy az alkotásokat a nagyközönségnek is megmutassák.
obuda.hu