A felkészítés alapvető célja, hogy ezen állomány megismerje és képessé váljon a különféle veszélyhelyzetekben (pl. árvíz, rendkívüli időjárási viszonyok, veszélyes anyagok szabadba kerülése esetén) a veszélyeztetett területen élő lakosság szükség esetén történő kitelepítésének, elhelyezésének, ellátásának megszervezésére, irányítására.
Ennek alapján került sor november hónapban egy kétnapos felkészítésre. A résztvevő állomány az oktatás első foglalkozásain tájékoztatót kapott a kerületi Polgári Védelmi Kirendeltség vezetőjétől, Gudor István pv. alezredestől a vezető állomány összetételéről az egyes munkacsoportok tagjainak személyi feladatairól.
A résztvevők a továbbiakban előadásokat hallgattak az állomány rendelkezésére álló védőeszközökről, a közegészségügyi feladatokról, illetve a tömegrendezvények (lásd Sziget fesztivál) különféle biztosítási feladatairól.
Tájékoztatót kaptak a kora nyári dunai árvíz védekezési munkálatairól, az itt jelentkező olyan feladatokról, melyet a törzs állományának kell ellátnia (pl. ügyeleti szolgálat).
Az előadásokban, tájékoztatókban elhangzott mentésszervezéssel összefüggő feladatok gyakorlati végrehajtása további felkészítő foglalkozások keretében kerül lefolytatásra.
Gyakorlati felkészítés keretében kell kidolgozni a lakosságvédelemmel összefüggő feladatokat, javaslatokat kell tenni a szükséges intézkedések meghozatalára.
Célunk, hogy mindezen feladatokat a Törzs tagjai veszélyhelyzet esetén képesek legyenek maradéktalanul elvégezni, így teljes mértékben alkalmassá válnak a kerület lakosságának védelmére.