Üléseztek a képviselők – Segítség a szociálisan rászorulóknak

Hírek
Közzétéve:
Óbuda- Békásmegyer Önkormányzatának Képviselőtestülete szerdai testületi ülésén elfogadta az Önkormányzat és a kerületi civil szervezetek kapcsolatrendszerének egyes kérdéseiről és az egységes pályázati-támogatási rendszerről szóló rendelet tervezetét.
A rendelet célja, hogy megjelenhessen a Képviselőtestület döntéseiben a civil szervezetek által közvetített kerületi polgárok véleménye is. A dokumentum azt is tartalmazza, hogy az Önkormányzat mit tesz, illetőleg mit kíván tenni a kerületi civil szervezetekkel való együttműködés keretében, és mit vár a civilektől.
A civil rendelet képviselőtestületi tárgyalását március 9-én egyeztető fórum előzte meg, melynek keretében a kerületi civil szervezetek képviselői elmondhatták véleményüket és észrevételüket a rendelettel kapcsolatban.

Bús Balázs polgármester előterjesztése alapján, a Polgármesteri Hivatal munkarendje és ügyfélfogadási rendje megváltozik. Hétfői napon, 1 órával tovább, 19.00 óráig tart az ügyfélfogadás. Így, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatánál, meghosszabbított, ügyfélbarát ügyintézésre lesz lehetőség 2009. májusától.

A közelgő választásokat szem előtt tartva, a polgármester indítványt tett, melyet a pártokat képviselő városatyák elfogadtak. A javaslat szerint, a pártok és jelölő szervezetek a kampányban önkorlátozó módon, csak az erre kijelölt helyeken ragasztják fel plakátjaikat. A döntés nem csupán városképi szempontból jelent előrelépést, hanem a kulturált, a környezetre figyelő politizálás felé is irányt mutat. A fák és oszlopok köré épített háromoldalú plakáthelyek a kerület forgalmas pontjain lesznek, pl. Szentendrei úton, Flórián téren, Bécsi úton, Nagyszombat utcában, Csobánka téren, összességében mintegy 100 darab.

Szentendre önkormányzatával kötött ellátási szerződés keretében a városhatáron kívülről érkező két gyermek számára is ellátást nyújt a jövőben az óbudai Gyermekek Átmeneti Otthona.

A HÉRA Alapítvány, – mely szociálisan rászoruló energiafogyasztók támogatásával foglalkozik – pályázati rendszerét úgy módosította, hogy 10% önrészt előre be kell fizetnie a pályázóknak. Ezt az összeget a kerület önkormányzata egy együttműködési megállapodás megkötésével átvállalta. Az előző évben 451 kerületi rászoruló háztartáson segített az alapítvány.

A törvény szerint a közfoglalkoztatás feltételeit a települési önkormányzatok biztosítják. Az “Út a munkához” program keretében, az aktív korú, ám tartósan munkanélküli embereken kívánt segíteni az önkormányzat, amikor úgy döntött, 246 fő számára biztosít (egy évre) munkát. A közfoglalkoztatást illetve képzést az Óbudai Rehabilitációs és Foglalkoztatási Központon keresztül szervezi meg.

A Képviselőtestület mintegy 50 millió forintot különített el költségvetésében a távfűtéssel rendelkező társasházak és lakásszövetkezetek ÖKO Plusz programban való részvételének támogatására. A mai ülésen megszületett a nyilvános pályázati felhívás az ÖKO program támogatásáról is.
Társasházak és lakásszövetkezetek nyújthatnak be pályázatot saját tulajdonú épületeik, lakásonkénti hőfogyasztásának szabályozására és mérésére alkalmas eszközök beszerelésére.

Óbuda-Békásmegyer Védőnői Szolgálatának élére -pályázat alapján – Bíró Éva került. A hét telephellyel rendelkező, 59 fős intézmény zavartalan működtetése, színvonalas munkájának és gazdálkodásának szervezése, irányítása és ellenőrzése lesz a feladata. Az intézmény szakfeladatai közé tartozik az anya-gyermek csecsemővédelem, valamit a védőnői szolgálat ellátása.

A képviselők zárt ajtók mögött döntöttek a 2009-es év díjazottjairól. Az Óbuda díszpolgára címet, az Óbuda Kultúrájáért Díjat, az Óbuda Sportolója Díjat, és a Hidegkuti Nándor Emlékplakett a kerület napján (idén május 3-án) vehetik át a kitűntetettek.

obuda.hu

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság

Kapcsolódó bejegyzések

Hírek Zöld iroda
Közzétéve:

Zöld programok, környezettudatos törekvések és eredmények a kerületünkben 2025-ben

Hírek
Közzétéve:

Ágaprítási akciót hirdetünk

Hírek Zöld iroda
Közzétéve:

Május elején helyszínbejárást tartunk a Városi Farmon