A film születéséről így vall az egyik alkotó, Lökös Attila:
– Egy régi lemez volt az ötletadó, amit ajándékba kaptam. Akkor gondoltam rá először, milyen jó is lenne egy olyan film, ami nem a mostani népszerűsége nyomán születő nyilatkozatokból áll össze, hanem a pályafutása alatt készült anyagokból. Tavaly májusban még Cseh Tamással közösen terveztük a filmet, de a sors úgy hozta, hogy a végeredményt ő már nem láthatta. Vidéki televíziók archívumaiból származó felvételeket gyűjtöttünk össze. Én úgy gondoltam, hogy majd válogatok, összevágom a különböző anyagokat, de végül a számtalan megkeresésre csak öt televíziótól érkezett nyolc felvétel, így nem volt szívünk megvagdosni, csak kronológiába tettük és feliratoztuk a filmeket. Ez a 120 perces anyag és Cseh Tamás élete szolgáltatja majd az apropót a barátjával és szerzőtársával, Bereményi Gézával folytatott beszélgetéshez, emlékezéshez.
Óbudai Kulturális Központ Békásmegyeri Közösségi Háza
Január 16., 19 óra.
Jegyár: 800 Ft
