Kisebb csoda Óbudán – elérte célját a közösségi akarat

Hírek
Közzétéve:

Derült égből villámcsapásként érte a Kaszásdűlői lakótelep déli részén élőket még tavaly a hír, hogy a Zab utca lerobbant, szocialista időkből örökölt ipari létesítményére, pontosabban annak telkére az egyik Magyarországon mostanában erőteljesen terjeszkedő kereskedelmi lánc vetett szemet, és az új áruház a 4 emeletes panelekből álló lakótömb parkolóján át lesz majd megközelíthető. A parkolóhelyek elvesztése mellett a forgalom drasztikus megnövekedésével lehetett számolni, hiszen a vásárlók autói mellett várhatóan a Zab utcában dübörögtek volna éjszakánként a kereskedelmi egység áruit szállító teherautók is. Az érintettek, ismerve a magyar állapotokat, különösebb bizakodás nélkül tiltakozó aláírásokat gyűjtöttek és az íveket el is juttatták még az év végén Bús Balázsnak, Óbuda-Békásmegyer polgármesterének.

És megtörtént a csoda, a napokban minden aláírónak levelet küldött az önkormányzat, melyben arról tájékoztattak, hogy a tiltakozást figyelembe vették, és megváltozott a koncepció: az áruház lehajtóját a nehézségek ellenére mégis a Huszti útról építik majd meg. Jó hír ez azért is, mert amúgy is sokan használják a nyolcvanas évek végén épült lakótelep keskeny utcáit “egérútként”, így kerülve el a Szetendrei és a Vörösvári út lámpatömegét, dugóit. Örülnek a környék kisgyermekes családjai is, hiszen így az amúgy “gyermekbarátnak” tervezett lakótelep viszonylagos nyugalmából is több maradhat meg.

Olvassa el a cikket a Magyar Nemzet Online oldalán

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság

Kapcsolódó bejegyzések

Hírek
Közzétéve:

Hatalmas érdeklődés az ötödik, jubileumi ÓBIÖK sportnapon

Hírek
Közzétéve:

Kocka-kiállítás és játszóház az ÓKK-ban

Hírek
Közzétéve:

Víz Hete 2026 – Ismét evezős szemétszedés lesz a Szentendrei-szigeten