Ez a program illeszkedik a kerületben, 2009-ben elindított Egészségolimpia rendezvényhez valamint az Egészséges Iskolabüfék Éve rendezvénysorozathoz.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata mindig is fontosnak tartotta az egészséggel való törődést, a megelőzést, így ez az iskolai program is szervesen illeszkedik az Önkormányzat elképzeléseibe.
A program keretében 2010. január 1. és június 15-e között a kerület 16 általános iskolájában 3560 alsó tagozatos gyermek jut naponta friss magyar gyümölcshöz.
