Az Óbudai Kulturális Központban Bemowo polgármestere teltház előtt nyitotta meg Krzysztof Cichewicz fotókiállítását, amit a Duna Szimfonikus Zenekar tagjaiból alakult vonósnégyes koncertje követett, majd ugyanilyen érdeklődés övezte Dr. Tóth József történész, vetítéssel egybekötött, előadást a magyar-lengyel kapcsolatokról.
A Csillaghegyi Közösségi Házban – az eddigi legnépszerűbb pápa – II. János Pál életérő szóló sorozatból A Pápa, aki ember maradt című filmet vetítették, majd a lengyel-magyar barátságról folytatott interaktív beszélgetést Dr. Sutarski Konrad – a Magyarországi Lengyelség Múzeuma és Levéltárának igazgatója, Dr. Temesszentandrási Péter – a Csillaghegyi Jézus Szíve Templom plébánosa és Reményi Róbert – filmesztéta. A látogatók ezúttal nem kérdéseket tettek fel a vendégeknek, inkább II. János Pál magyarországi látogatásain szerzett személyes élményeiket elevenítették fel, osztották meg egymással.
A Békásmegyeri Közösségi Házban is a lengyel-magyar barátság szolgáltatott témát az Irodalmi teadélutánon, ahol a kortárs lengyel irodalommal ismerkedhettek a vendégek.
Mint ahogy a kiállítások, történelmi konferenciák, is a két nép barátságát voltak hivatottak reprezentálni, akárcsak a Wysocki légió és más hagyományőrző egyesületek látványos bemutatói az Amfiteátrumban
Az események résztvevői valamennyien elismerőleg nyilatkoztak a programokról, s kicsit irigykedve is, mert bizony jócskán akad köztük olyan is, aki a város más részeiről érkezett Óbudára. Mára kezdik megszokni az emberek, hogy Óbuda otthont nyújt a kultúrának, itt mindig történik valami, és ezeken a programokon az érték és a színvonal játssza a főszerepet. Az külön öröm volt mindenkinek, hogy mindezt ingyen élvezhették valamennyi helyszínen.
Ez a háborúk és rendszerváltások viharában is töretlen barátság a két nép között követendő például szolgálhat mindenkinek, s valóban megérdemli, hogy évente egyszer, március 23-án meg is ünnepeljük.