Elvált a városrészt irányító testület többségét adó Polgári frakció, – mely a jobboldali jelölőszervezetek képviselőiből áll – és a Jobbik útja. A radikális párt színeiben politizáló Fejes István a jövőben már nem tagja a Polgári frakciónak. A polgármester ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az eddigiekhez hasonlóan a jövőben is minden képviselő támogatására számít Óbuda-Békásmegyer érdekében. Az SZDSZ háromtagú képviselőcsoportja a jövőbeni munkát Liberális frakció néven folytatja tovább.
A változások nem befolyásolták a városrész vezetését, a polgármester továbbra is biztos többséget tudhat maga mögött.
