Az eső közbeszólt a diáknapi rendezvénynek, melyet az intézmény udvarán tartottak. A polgármester rövid köszöntőjében, utalva a természetesnek elfogadott zöld környezetünkre, Simone Weil egy gondolatát idézte: Meg kell tanulni vágyakozni az után, ami a miénk.
A kerület ugyanis pályázatot hirdetett, Fogadj örökbe egy zöld területet címmel. Az Óbuda Gimnázium ennek a felhívásnak az értelmében vette gondozásába az iskola előtti Szentlélek teret, s ezért ültetett el egy fát közösen az intézmény igazgatója, Bús Balázs polgármesterrel.

