A Kiscelli Múzeum templomtere, mely évek óta biztosít méltó helyszínt Óbuda évköszöntő rendezvényeinek, január 14-én 2011 újévi koncertjére öltözött díszbe. Bús Balázs polgármester köszöntőjében hangsúlyozta: a tér, mely egykor szakrális eseményeknek adott otthont, most az összetartozás kifejezésének biztosít kézzel fogható keretet. Beszédében a polgármester arra emlékeztetett, hogy a 2010-es év elementáris változása egyértelművé tette: szinte az egész ország egyetért abban, hogy az előző két évtized politikája nem folytatható Magyarországon.
“Magyarország előtt nagy kihívások állnak, nemzetünk jelenének és jövőjének nagy kérdése az, hogy fel tudunk-e nőni ezekhez a kihívásokhoz, s a korábbi szocialista örökségű paternalista államszemlélettől elszakadva, képesek leszünk-e egy, a sajátos hagyományainkon nyugvó, értékelvű modern Magyarországot létrehozni. Ehhez segítséget csak saját magunktól kaphatunk, hiszen nem fogja más elvégezni helyettünk a ránk váró és csak nekünk fontos feladatainkat. Pont most, amikor az Európai Unió soros elnökségének betöltése miatt megkülönböztetett figyelem szegeződik ránk, kell megmutatnunk magunknak és a külvilágnak, hogy képesek vagyunk saját magunk megoldani a problémáinkat.” – fogalmazott a polgármester.
A teendők eszközéül Bús Balázs a rosszemlékű kollektivizmustól elhatárolódó, ám az egyéni érdeket átmenetileg háttérbe szorító közösségi összefogást ajánlotta. A polgármester óvott attól, hogy a múlt pozíciót vesztett kedvezményezettjei által keltett médiazaj bárkit eltántorítson a megkezdett változtatások véghezvitelétől. Kijelentette: egyetlen, önmagára büszke nemzet sem viszi belső konfliktusait nemzetközi színtérre, ezért úgy helyes, ha végleg leszámolunk azzal a gyakorlattal, amely külföldről várja a megoldást.
Bús Balázs az elmúlt év természeti katasztrófáiról, és az azokat követő összefogásról szólva kiemelte az óbudaiaknak a felsőzsolcai újjáépítésben vállalt szerepét. A polgármester emlékeztetett: 2011 az önkéntesség éve. Mint mondta, az önkéntesek pénznél sokkal értékesebbet, szabadidejüket és energiájukat adják egy jobbító cél érdekében.
“Az Önkormányzat vezetése a városépítő munka során, az önkéntesek mellett a vállalkozókra, a civil szervezetek képviselőire és minden, lakóhelyéért tenni kész polgárra számít. Hiszem, hogy a másikra figyelő párbeszéddel, az erős és különleges óbudai identitás megőrzésével a III. kerület a siker útjára léphet. A sikerhez azonban valóban minden óbudai szerepvállalására és következetes kiállására szükség van.” – mondta a településrész első embere.
Az előttünk álló év nehézségeire utalva a polgármester kijelentette: a fő cél a működőképesség megtartása lesz. Mindazonáltal nem lehet mindent pusztán fiskális szempontok mentén értékelni, s a jövő biztonsága érdekében meg kell hozni a halaszthatatlannak bizonyult döntéseket.
Bús Balázs végezetül a 200 éve született Liszt Ferenc egy feljegyzett mondatát ajánlotta belső iránytűnkké: “Vezércsillagom az legyen, hogy Magyarország egykor büszkén mutathasson rám. Óbuda-Békásmegyer polgármestereként pedig azt kívánom, – zárta beszédét a polgármester – hogy az előttünk álló feladataink teljesítése során valamennyiünket az vezéreljen, hogy egykor majd Óbuda is büszkén emlékezhessen ránk.”
Az Óbudai Danubia Zenekar ünnepi hangversenyén Héja Domonkos Liszt-díjas karmester vezényletével felcsendült Erkel Hunyadi-nyitánya, valamint Liszt: Les Preludes, Bartók: Román népi táncok és Kodály: Galántai táncok című műve. Az óbudai önkormányzat évnyitó ünnepségét Borbás Mária műsorvezető, televíziós személyiség vezette le.