Tavaly is nagy sikerrel zajlottak le Önkormányzatunk támogatásával a javarészt már hagyományosnak tekinthető akciós vásárok, illetve az ingyenesen igényelhető termékek kiosztása több alkalommal. Almát, mézet, burgonyát vásárolhattak a kerületi lakosok igen kedvező áron, valamint többféle “zöld terméket” osztottunk a kerületieknek ingyenesen.
Kertjeinkben, közterületeinken élő “tollas szomszédaink” számára könnyebb a téli időszak átvészelése, ha segítünk nekik egy kis elemózsiával. Ismét az utolsó morzsáig gazdára talált a madáreleség, melyet ingyenesen osztottunk a jelentkezőknek.
Kedvezményes áron juthattak kiváló minőségű hazai termesztésű almához, és mézhez akciós vásárainkon a kerületiek, az érdeklődés a korábbi években megszokott módon ismét igen nagy volt.
A “zöld szemlélet” jegyében néhány igen praktikus termék is bekerült az ingyenesen igényelhető készletbe: esővízgyűjtő tartályt, több száz komposztáló ládát, a beporzást segítő rovarok áttelelését megkönnyítő kis rovarszállodákat, zöldhulladék-gyűjtő zsákokat osztottunk ki ingyenesen az arra jelentkező, regisztráló kerületieknek. Utcáink tisztán tartását nagyban megkönnyíti, ha a kutyasétáltatás elkerülhetetlen “végtermékeit” könnyedén felszedheti a gazdi, így kutyapiszok-gyűjtő zacskókat is vehettek át ingyenesen ebben az évben is az online jelentkező kerületi kutyatulajdonosok.




