Decemberben ugyanezen tárgykörben tartott már workshopot az Ágoston Művészeti Óvodában a Hintalovon Alapítvány, ezúttal új résztvevők is bekapcsolódhattak a programba.
A különleges nevelésű igényű gyermekek helyzete, a velük való foglalkozás kulcskérdés az intézményrendszer számára, hiszen a kisgyermeknevelőknek és az óvodapedagógusoknak meg kell találniuk az érintett gyerekek sérülékenységét kezelő megoldások és a környezetük, csoporttársaik számára elengedhetetlen nyugalom fenntartása közötti törékeny egyensúlyt. Ráadásul az elmúlt években egyre több kisgyerek érkezik éretlen idegrendszerrel a közösségbe, s míg a bölcsődékben sok esetben még nehéz megállapítani, miből fakadnak a beilleszkedés esetleges nehézségei, addig óvodás korra legtöbbször már nyilvánvalóvá válik a szakemberek számára, ha valakinek segítségre lesz szüksége ahhoz, hogy megtalálja a helyét a csoportjában (és az is elfogadja őt).
A decemberi műhelymunkához képest ezúttal más szempontok mentén dolgoztak az összegyűlt óvodapedagógusok, de az Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának Gyermekvédelmi Programja által támogatott összejövetelen ismét sok hasznos információ kerülhetett a „közös tudástárba”. A kulcsszavak között ott szerepelt a stressz, a túlélési ösztön, de a biztonság is – mint a workshopot vezető Stáhly Kata, a Hintalovon Alapítvány pszichológusa kihangsúlyozta: a kiszámíthatóság és a kapcsolódási lehetőség megteremtésével, szerető odafigyeléssel rengeteget lehet tenni azért, hogy a gyermekek megtalálják komfortérzetüket. És ezért nem csupán az óvodai nevelők, de mi, szülők és felelős felnőttek is rengeteget tehetünk.
Együttműködésünk a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvánnyal.
Az alapítvány NEMECSEK Programja.
A Gyermekvédelmi Program február 19-i, ingyenes jogsegélye és fogadóórája.