„Uram” vagy „bajtársam”, így szólította a parancsnoksága alá tartozó munkaszolgálatos embereket. Ha egyetlen mondattal kellene leírnunk, milyen ember is volt Reviczky Imre, jó szívvel választanánk az előbbit. Kifejezi azt a bátorságot, azt az elszántságot, amely egész életét jellemezte, és amelyről minden egykori szemtanú és visszaemlékező beszámol.
Halálának 65. évfordulóján idézzük fel Reviczky Imre posztumusz vezérőrnagy életének néhány epizódját. A parancsnoksága alá rendelt közel negyvenezer, többek között román és zsidó munkaszolgálatos ellátásán javított, megtiltotta a bántalmazásukat, 1944-ben pedig segítette egy részük szökését. Szintén ebben az évben több ezer zsidó férfit hívott be munkaszolgálatra, köztük egészen fiatalokat és idősebbeket is, így mentve meg őket az elhurcolástól, a majdnem biztos haláltól.
Reviczky Imrét a nyilasok letartóztatták, majd sikerült megszöknie Sopronkőhidáról. Később mégis meghurcolás lett az osztályrésze, fizikai munkásként kereste kenyerét. Végül román és zsidó szervezetek nyomására 1956-ban rehabilitálták, és visszaadták korábban megvont nyugdíját, Reviczky Imre azonban ezt már nem élvezhette, hatvanegy éves korában, 1957 február 16-án meghalt.
Reviczky Imre utolsó, második kerületi lakóhelyénél, a tiszteletére elsőként felállított emlékhelynél koszorúzással egybekötött megemlékezésen vettünk részt. Dr. Verő Tamás, a Frankel Leó úti zsinagóga rabbija és Fekete László, a Dohány utcai zsinagóga főkántora imát mondtak Reviczky Imre emlékére.
Tóth Sándor nyugállományú ezredes a szervező nyíregyházi Nyíri Honvéd Egyesület elnökeként köszöntötte a résztvevőket, és mondott ünnepi beszédet. Óbuda-Békásmegyer polgárai nevében Béres András alpolgármester helyezett el koszorút az egykori lakóhelyénél felállított emléktáblánál.
A posztumusz Világ Igaza kitüntetésben részesült Reviczky Imre emlékét a harmadik kerületben szintén ápoljuk. Halálának 65. évfordulója alkalmából koszorúzással és főhajtással tisztelegtünk példamutató embersége és hősiessége előtt.
A megemlékezésen a kerületi Reviczky ezredes utcában kialakított kis parkban álló emlékkőnél dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere és a Reviczky család tagjai közösen helyezték el az utókor tiszteletét kifejező koszorút.
Reviczky Imre utolsó lakóhelyénél a megemlékezésen díszszázad katonái is részt vettek
Dr. Verő Tamás rabbi felmenői között szintén van, aki Reviczkynek köszönheti az életét
Fekete László főkántor énekelte az emlékező imát
Tóth Sándor nyugállományú ezredes a szervező nyíregyházi Nyíri Honvéd Egyesület elnöke
Béres András alpolgármester a harmadik kerület képviseletében helyezett el koszorút
dr. Kiss László polgármester a Reviczky család tagjaival kereste fel a harmadik kerületi emlékhelyet az évforduló alkalmából
Reviczky Katalin, az embermentő katona unokája a kerületi, Reviczky ezredes utcai megemlékezésen
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat elhivatottan ápolja Reviczky Imre emlékét