A Római-part természetközeli állapotban megmaradt területe kedvelt célpontja az aktív kikapcsolódást kereső családoknak. Az ott aktívan tevékenykedő civil szervezetekkel az önkormányzat egyeztetéseket folytatott, amelynek eredményeként a februári 7-i ülésen a képviselő-testület elfogadott egy, a Római-parttal kapcsolatos szerepvállalásról szóló határozatot. Ennek egyik pontja volt, hogy az önkormányzat hatékony szerepet vállal majd a föveny kitakarításában.
Az önkormányzat a területen működő civil szervezetekkel együttműködve és szakemberek bevonásával megkezdte a partszakasz kitisztítását, revitalizációját
A Közép-Duna-völgyi Vízügyi Igazgatóság (KDVVIZIG) által kezelt területen és az általuk megbízott erdőmérnök iránymutatásai alapján első lépésként a föveny és a sétány közti sávon az invazív fajok feltérképezése után azok földből való eltávolítása történt meg. Ezen felül a megmaradt fákat, cserjéket, bokrokat megmetszették, ahol szükséges volt megritkították. A Római-part vízparti területeinek növényzete napjainkra jelentősen elöregedett, ennek oka, hogy a túlburjánzott invazív fajokból álló aljnövényzet megakadályozta, egyes szakaszokon el is lehetetlenítette a fiatal egyedek növekedését, így a növényállomány természetes megújulását. Tovább rontott a helyzeten, hogy rengeteg törmelék halmozódott fel a fövenyen, amelynek egy része az erodálódott partvédművekből származik, de igen nagy mennyiségű az illegálisan odahordott építési törmelék is. A törmelékek azon túl, hogy nem oda valók és látványrombolók, balesetveszélyesek is lehetnek. Ezek elszállítását is vállalta az önkormányzat, a föveny megtisztítása után lehetőség nyílik teherautókkal megközelíteni a törmelékeket és biztonsággal elszállítani azokat.
A part természetes és sokak által kedvelt arculatának megőrzése érdekében, ezzel párhuzamosan megtörtént a telepítésre szánt új, őshonos növényfajták kiválasztása, amelyek ültetése egy kisebb területen, egy úgynevezett mintaszakaszon március végéig történik meg.A parti növényzet pótlására, és az őshonos biotóp helyreállítására önkormányzatunk 3 ütemben összesen 80 db mézgás éger, 90 db magyar kőris, 70 db vénic szil, 80 db zselnice meggy, 60 db kutyabenge, 50 db kányabangita, és 50 db húsos som kiültetését tervezi. Első ütemben, március elején – a törmelék eltávolítását követően – mintegy 50 db fa és 100 db cserje kerül kiültetésre a Losonc utca – Szent János utca közötti szakaszon. A növénytelepítés 2-3. ütemére idén ősszel, valamint jövő tavasszal kerül sor, az első ütemhez csatlakozó part-szakaszokon, amely végeredményképpen közel 500 új növény gazdagítja majd a területet.