Az Óbudai Rendelők Egészségügyi Szolgáltató, amely önkormányzati tulajdonú társaságként a kerület térítéses egészségügyi ellátásának egyik központja, ősztől egy újszerű kezdeményezéssel lép a nyilvánosság elé. A program legfőbb célja, hogy azokban a közintézményekben, ahol jelentős ügyfélforgalom van, illetve ahol az ellátottak, gondozottak életkora, egészségügyi állapota azt indokolja, az ott dolgozók olyan elsősegély- és életmentő képzést kapjanak, amely lehetővé teszi a nem várt balesetek és egyéb egészségkárosító – szélsőséges helyzetben életveszélyes – helyzetekben a sérült szakszerű kezelésének időben történő elkezdését. Gyakori mentős tapasztalat, hogy amikor vészhelyzetben hívást kapnak, a kiérkezésükig eltelt idő a sérült állapotát tekintve sorsdöntőnek bizonyul. Amikor a helyszínen lévők azonnal nekilátnak a szükséges teendőknek, a sérült állapota az esetek döntő többségében könnyebben kezelhető, a veszélybe került élet szinte kivétel nélkül menthető.
A várhatóan szeptemberben induló edukációs program keretében az Óbuda-Békásmegyer bölcsődéiben, óvodáiban, iskoláiban és egyéb, nagy ügyfélforgalmú közintézményeiben dolgozó kollégák tudatosan készülhetnek fel a különféle veszélyhelyzetekre. A bölcsődékben, óvodákban és iskolákban elsősorban a különféle sérülések, vérzések, törések, illetve a hirtelen eszméletvesztések kezelése, amellett pedig a keringés- és légzésleállás és az újraélesztés kerül a fókuszba. Amely intézményben diabéteszes gyermekek is járnak, ott természetesen az ezzel kapcsolatos teendők is szóba kerülnek. A képzések során a résztvevők számos gyakorlati fogást is elsajátíthatnak majd, megismerik azokat a gyors és specifikus lépéseket, amelyeket a mentők kiérkezéséig mindenképpen érdemes és szükséges megtenni.
A programban résztvevő közintézményekben, hivatalokban mindezek mellett a stoke, illetve szívinfarktus tünetek esetén javasolt teendők is terítékre kerülnek.