E hónapban három kiállítás is a végéhez ér az Óbudai Múzeumban, a finisszázs héten március 25-től 30-ig a kiállításokhoz kapcsolódóan számos izgalmas programmal várják a látogatókat.
A múzeum Harrer családot bemutató minitárlat sorozatának befejező darabjához, a Harrer Ferenc – Óbudától Nagy-Budapestig című kiállításhoz kapcsolódóan a héten még van lehetőség részt venni a „Korszakokon áthidaló” séta-játékban, ahol egy jó megfejtéssel ajándékcsomagot nyerhet a szerencsés látogató.
Az Albert Flórián, A LEGENDA. Labdarúgó, Családapa, Barát. című kiállításban március 29-én, szombat délután 14 órától Vakulya László, Albert Flórián jó barátja tart szubjektív tárlatvezetést a kiállításban, ahol a múzeumnak adományozott, személyes emléktárgyairól és közös élményeikről is mesél majd a látogatóknak. Beszélgetőtárs: Horváth Péter, Gönczi Ferenc-díjas történész-muzeológus, a kiállítás kurátora.
Az egyetlen magyar aranylabdás focistát, Albert Flóriánt bemutató kiállításban nemcsak az egykori 75-szörös válogatott játékos életével ismerkedhetnek meg, hanem egész héten rövid kvíz és szerencsekerék játék is várja a vállalkozó kedvűeket, akik egy szerencsés pörgetés után apró ajándékkal térhetnek haza.
A Közös otthon, saját érzés – Óbudai írók, írók Óbudán kiállításban 28 óbudai író, költő szemén át láthatjuk a település történelmének alakulását bő száz esztendőn keresztül, és gondolkozhatunk el, számunkra mit jelent az otthon. A kiállítás utolsó szombatjára, március 29-ére visszatér a tavalyi Óbuda Napján nagy sikert aratott SZÓrakozás című versíró játék, ahol kicsik és nagyok bátran próbálgathatják kreatív, irodalmi vénájukat.
A finisszázs hét kiemelkedő napja március 29-e, szombat. A Múzeumban ezen a napon a belépés és valamennyi program egész nap ingyenes.
Programok:
10.00 – 12.00
Óbudai írók nyomában – tematikus városi séta
A kiállítás anyagában szereplő 28 óbudai író összes lakhelyét nem tudja a távolság- és időkorlát miatt a séta bemutatni, de a legtöbb helyszínre ellátogatunk.
A séta tervezett útvonala: ÓM bejárat-recepció/Szentlélek tér-Fő tér-Hídfő utca-Kórház utca-Vöröskereszt utca-Kórhát utca-aluljáró-Flórián tér-Szőlő utca-Solymár utca-Zápor utca-Selmeci utca-Beszterce utca-Selmeci utca (gyalogátkelő)-Bécsi út-Nagyszombat utca-Árpád fejedelem útja-Textilgyár utca-Lajos utca-Zichy utca-Templom utca-Korona tér.
A sétán bemutatott írók és egykori lakhelyeik (17 személy): Krúdy Gyula, Kerényi Grácia, Megyesi Gusztáv, Szomory Dezső, Móra László, Tamkó Sirató Károly, Varannai Aurél, Féja Géza, Galsai Pongrác, Gelléri Andor Endre, Halász Gábor, Kassák Lajos, Orbán Ottó, Toldalagi Pál, Göncz Árpád, Nagy László, Szécsi Margit.
Vezeti: Horváth Péter, Gönczi Ferenc-díjas történész-muzeológus
A sétán érkezési sorrendben, az audio guide kapacitás figyelembevételével, max. 29 fő tud részt venni.
14.00 – 15.00
Street Art a múzeumban? – szubjektív tárlatvezetés MNU street art alkotóval, a kiállítás látványtervezőjével
Hogy kerül a street art a múzeumba? Egyáltalán, hogyan lesz valakiből graffitis vagy street art művész? És mi a különbség a kettő között? Ezekről, és számos más kérdésről beszélget az alkotóval Pásti Katalin képzőművész-múzeumpedagógus.
16.00 – 17.00
Közös otthon, saját érzés – könyvbemutató beszélgetés
A kiállításhoz megjelent kiadványról és a benne szereplő alkotókról, az Óbuda-kép változásairól Péntek Orsolya képzőművész-íróval a kiállítás kurátora és a kötet szerkesztője, a Gönczi Ferenc-díjas Horváth Péter történész-muzeológus beszélget.
Március 31-ig a kiadvány kedvezménnyel, 13.000 Ft helyett 9.500 Ft vásárolható meg az Óbudai Múzeum recepcióján.
Szeretettel vár mindenkit az Óbudai Múzeum a Fő téren, a Szentháromság szoborral szemben.