Május 1-ig még részt vehetünk a múzeum csokoládétörténeti kalandozásaiban. A Csokoládékatona – Édes pillanatok a Nagy Háborúból című kiállítás ennek az édességnek a diadalútját mutatja be: hogyan lett a spanyol hódító katonák által mosléknak nevezett azték kakaóból istenek eledele és katonák csemegéje.
Hogyan került Lenin a kirakatba? A kérdést megválaszolja az Életút és alkotás: Gábor Béla – Kirakat és kiállítás a kezdetektől című tárlat. Az április 3-ig látható kiállítás a 110 éve született Gábor Béla kirakatrendező, dekoratőr és grafikus pályáját mutatja be.
Kiemelkedő alkotásai mellett Gábor Bélának köszönhetjük a magyarországi iskolarendszerű kirakatrendező- és dekoratőr-szakképzést. A téma iránt elkötelezett látogatóknak ajánljuk a tárlatvezetést Imre Olga mesterdekoratőrrel, a kiállítás kurátorával március 19-én szombaton, 11 órától.
És nem csak dzsesszrajongók figyelmébe ajánljuk a március 10-én, csütörtökön, 19.30-kor kezdődő zenés programot. A Bohém Ragtime Jazz Band koncertjével folytatódik a múzeum Bohém-klubja a Kultea színpadán.
A bort kedvelő és élményre szomjazó múzeumbarátokat pedig a Borvirág Borklub várja március 22-én kedden, 19 órától. A klub vendége ezúttal Csengődi István borász az István Borházból, a Kunsági borvidék képviseletében, valamint Buza Péter, a Budapesti Kadarka Kör elnöke.
A nagy októberi szocialista forradalom 40. évfordulójára készített ünnepi kirakat 1957-ből
A Csokoládékatona című kiállítás bemutatja a csokoládé útját főurak asztalától katonai menázsiig