Közös gondolkodás – ülésezett a Fogyatékosügyi és a Szociális Kerekasztal

Hírek
Közzétéve:

“Óbuda-Békásmegyer Önkormányzatának fontos feladata folyamatosan figyelemmel kísérni a kerületi fogyatékkal élők sorsának alakulását életminőségük javítsa, társadalmi integrációjuk elősegítse, támogatása érdekében” – mondta dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere a Fogyatékosügyi és a Szociális Kerekasztal ülését megnyitó beszédében. Hozzátette: a közös gondolkodás, valamint a lakosság minél szélesebb körű bevonása a döntések előkészítésénél a szociális területen is fontos szempont.

A 2011. decemberében alakult Fogyatékosügyi Kerekasztal azzal a céllal jött létre, hogy feltérképezze a kerületi fogyatékkal élők ellátását, valamint hogy körbejárhatók legyenek azok a kérdések, amelyek a fogyatékkal élők életkörülményeit érintik. Tagjai a fogyatékkal élőkkel kapcsolatba kerülő és fejlesztésükben, ellátásukban fontos szerepet játszó állami, önkormányzati, civil szervezetek képviselői, valamint a polgármesteri hivatal szakemberei.

Az Óbudai Szociális Kerekasztal 2005 óta a kerületi szociális, karitatív, gyermek- és ifjúságvédelmi tevékenységet ellátó szervezetek, intézmények, öntevékeny csoportok, egyházi közösségek, lakóközösségek információs szakmai fóruma.

A Fogyatékosügyi Kerekasztal első eladását az Óbudai Egyesített Bölcsődék szakemberei, Tárnoki Erzsébet intézményvezető, valamint Gál-Szíjártó Nikoletta, a Kerék Bölcsőde vezetője tartotta a bölcsődei korai fejlesztés témájában, majd dr. Schultheisz Judit, a Gézengúz Alapítvány orvosigazgatója ismertette az alapítvány tevékenységét. A Flóra Alapítvány munkájáról Czunyi Zsuzsanna kuratóriumi elnök és Ádám Éva gyógypedagógus tartott előadást, ezt követően pedig a Budapesti Hidroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika Alapítvány nyújtotta lehetőségeket mutatta be Madács Anita intézményvezető. A Fogyatékosügyi Kerekasztal utolsó előadásaként a résztvevők az Óbudai Rehabilitációs és Foglalkoztatási Központ fejlesztő foglalkoztatás területén elért eredményeiről tudhattak meg többet Janurikné Csonka Erika  intézményvezetőtől.

A szünet után a Szociális Kerekasztal előadásai következtek. Elsőként az UNICEF Ébresztő-óra programjának részleteit ismerhették meg a résztvevők. Ezután tavalyi évben megnyílt Egészségfejlesztési Iroda projektmenedzsere számolt be az elmúlt év tapasztalatairól. Végül, de nem utolsó sorban a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kerületi tevékenységét ismerhették meg a jelenlévők, különös tekintettel a téli krízisidőszakban biztosított lehetőségekre.

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság