„Elhajózunk messze,
a nagy idegenbe,
Meseország közepébe,
egy tündérszigetre.”
(Várnai Zseni: A mesék birodalma)
A mesét hallgató kisgyermek fejében – ahogyan gomolyog a cselekmény, ahogyan felbukkannak újabb és újabb szereplők, vagy ahogyan megküzdenek újabb és újabb kihívásokkal – belső képek jelennek meg. E belsőkép-teremtés valójában feldolgozás, tanította dr. Vekerdy Tamás.
Feldolgozása mindannak, ami a gyermekben kavaroghat: kívánságok, indulatok, félelmek, információk… Ezeknek az ismereteknek, érzelmi feszültségeknek az egészséges, eredményes feldolgozása pedig segít a kisgyermeknek ellazulni, a szorongásaitól megszabadulni, továbblépni.
De sok minden másban is támogató a mesehallgatás. Többek között a kicsik anyanyelvi készségeit is fejleszti, a szókincsüket gyarapítja, mindezek pedig a biztonságérzetükhöz és az iskolai sikerélményeikhez is hozzájárulhatnak.
Az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ most induló csoportfoglalkozásain a 6–10 éves gyerekek nemcsak a meséket hallgathatják meg, hanem amikor végét érnek, meg is beszélhetik a hallottakat.
A tervezett első mesehajó-foglalkozás szeptember 21-én, kedden 15 óra 30-kor kezdődik a Gyermekvédelmi Központ Közösségi Térében (1039 Budapest, Víziorgona u. 10.) Az egyórás találkozók hat héten át ismétlődnek.
További információ, illetve jelentkezés a 06 20 576 9979-es, illetve a 06 20 576 8825-ös telefonszámon, munkaidőben.