A Solymár utca 12–14. szám alatti bölcsőde és óvoda fejlesztése – amelyről folyamatosan tudósítottunk – közvetlenül is érintette a napi működést, hiszen a teljes felújítás alatt nyitva tartottak, és fogadták a gyermekeket az intézmények.
Köszönjük a munkatársak és a környéken élők támogató türelmét!
„Külön köszönet illeti Török Imréné Katalin bölcsődevezetőt, aki kivételes türelemmel és rugalmassággal vezényelte le a bölcsőde működését a felújítás mellett – mondta dr. Kiss László, Óbuda-Békásmegyer polgármestere a felújított gyermekintézményekbe látogatva. – Ahogyan Zelei Ágnes, az Óbudai Egyesített Bölcsődék intézményvezetője is számos helyzetben nyújtott értékes támogatást és segítséget. Szintén hálás elismerés illeti Kiss Anita és Majori Ágnes intézményvezetőket, valamint Horváthné Vislóczki Judit tagóvoda-vezető helyettest. És valamennyi munkatársnak köszönöm a rugalmas hozzáállást, a példás együttműködést, hiszen támogatásuk nélkül nem lenne lehetséges, hogy a gyerekek szép, új környezetben tölthessék bölcsődei és óvodai éveiket. Ahogyan az is külön említésre érdemes, hogy a környéken élő óbudaiak nagy türelemmel és megértéssel fogadták a fejlesztéssel járó kellemetlenségeket. Köszönöm nekik is, hogy átérezve a munkálatok célját, kitartottak.”
Májusban vehetik birtokba a bölcsisek
A gyermekintézményeket érintő beruházás három elemből állt össze: a bölcsődei konyhatechnológia fejlesztése és napelemek telepítése; a meglévő bölcsődei intézmény fejlesztése, bölcsődei kapacitásbővítés; az óvodai épület részleges felújítása. A projekt finanszírozását két pályázat támogatása és önkormányzati saját forrás biztosította.
A program 2020 szeptemberében indult és a 2022. február 23-i műszaki átadással zárult le.
Ezzel egy időben elindítottuk a használathoz szükséges engedélyezési eljárásokat. Ez várhatóan hatvan napot vesz igénybe, így a bölcsőde új épületrésze 2022 májusában tud gyermekeket fogadni.
Az Óbudai Egyesített Bölcsődék Solymár Bölcsődét érintő fejlesztések:
- a bölcsőde teljes épületén homlokzati szigetelés és színezés, udvari előtető felújítása
- a főbejárat akadálymentes megközelítése, a főbejárati terület térkövezése, kertépítészeti munkái, kerítések részleges felújítása, díszítő elemek építése
- lapos tető – hőszigetelés, vízszigetelés felújítása, napelemek telepítése
- a konyha és a kapcsolódó helyiségek – teljes körű felújítás, a nyílászárók cseréje, a személyzeti helyiségek felújítása, új gépészet, új belsőépítészet, eszközök
- az elektromos hálózat és a világítás – felújítás, árambővítés, az óvodától történő áramellátás szétválasztása
- a bölcsőde teljes épületében a külső nyílászárók cseréje (ahol nem új, műanyag nyílászáró volt)
- kapacitásbővítés – bölcsődei két új csoportszobának és kiszolgáló helyiségekének helyet adó, új épületrész akadálymentesen kialakítása, 28 új férőhellyel
- az udvar – a nem használt elemek elbontása, új homokozók, új játéktárolók, faültetés, köztéri szobor átmozgatása, tereprendezés, füvesítés
- a bölcsőde épületrésze mögötti dolgozói, valamint akadálymentes parkoló kialakítása, kapuval, érzékelővel
- sószoba és fejlesztőszoba kialakítása, sószoba berendezése
- a tűzjelző rendszer felújítása
- eszközök beszerzése az új csoportszobákhoz kapcsolódóan
Az Óbudai Hétpettyes Óvoda Szín–Kör–játék Tagóvodáját érintő fejlesztések:
- a homlokzat szigetelése, színezése
- a főbejáratnál rámpaépítés, bejárati ajtó cseréje
- lapostető – hőszigetelés, vízszigetelés felújítása
- csoportszobák, személyzeti helyiségek – festés, az elektromos hálózat és a világítás felújítása
- elektromos hálózat – árambővítés, a bölcsődei működésről történő leválasztás
- a tornaszoba felújítása, a bejárat átszervezése, a gazdasági bejáratnál akadálymentes rámpa és korlát kialakítása
- külső nyílászárók cseréje (ahol nem új, műanyag nyílászáró volt)
- kerítések részleges felújítása
- faültetés
- a tűzjelző rendszer felújítása
Pótoltuk a kivágott fákat
A munkálatok során kivágott fák pótlásaként összesen 48 darab fát ültetettünk el az intézmény területén és a környező közterületen. És nem ennek a kivitelezésnek a részeként, de szintén 2022 március–áprilisban az óvoda udvarán multifunkciós, műfüves sportpályát alakítunk ki a Nemzeti Ovi-Sport Program jóvoltából.
Az „Önkormányzati étkeztetési fejlesztések támogatása” pályázat keretében a konyha fejlesztésére 39 970 000 forintos vissza nem térítendő támogatást nyert a kerület. Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat a megvalósításhoz szükséges további költségeket önerőből biztosította.
A „Bölcsődei fejlesztési program” pályázat keretében pedig 256 663 000 millió forintos vissza nem térítendő támogatásban részesült a kerület. A sikeres megvalósításhoz elengedhetetlenül szükséges önerőt szintén az Önkormányzat biztosította. A teljes beruházási költség bruttó 702 millió forint volt.