A III. kerületi önkormányzat vezetése ezúton szeretné kifejezni köszönetét annak az állatorvosi teamnek, amely megpróbálta a lehetetlent, megmenteni ennek a kis állatnak az életét. Sajnos, a sérülései az élettel összeegyeztethetetlennek bizonyultak.
Az önkormányzat illetékese az esettel kapcsolatban elmondta: korábban is előfordult már, hogy a hivatalnak eljárást kellett kezdeményeznie állatkínzás gyanúja miatt a rendőrségnél. Minden olyan esetben, amikor állatkínzásról kapunk bejelentést, a lehető legrövidebb időn belül megvizsgáljuk a kérdéses állat tartási körülményeit, egészségi állapotát, és amennyiben indokolt, határozati kötelezést adunk ki az állattartó felé, amennyiben annak személye ismert. Ha valóban úgy ítéljük meg, hogy fennáll az állatkínzás gyanúja, feljelentést teszünk az állattartóval szemben a rendőri szervnél. Amennyiben közterületen észlelt, sérült vagy bajba jutott, kedvtelésből tartott állatról érkezik bejelentés, akár a Közterület Felügyelet bevonása mellett a Fővárosi Rendészeti Igazgatóság Illatos úti Állategészségügyi Telepével vagy az Elveszett Állatok Alapítvány Család utcai állatorvosaival vesszük fel a kapcsolatot. Sérült vadállat esetében – annak fellelési helyétől függően- a területileg illetékes vadásztársaságot keressük meg ennek kapcsán.
2016-ban kezdődött együttműködés az EB OVO Egyesülettel, az óbudai kutyastratégia kialakítása érdekében. A felelős állattartásra való nevelés egyre égetőbbé válik, ezért kiemelten fontosnak tartjuk azt a nevelő, felvilágosító munkát, amelyet a kerületben évek óta az Elveszett Állatok Alapítvány szakemberei végeznek. A házi kedvencek bemutatása mellett azok tartásával, a tartással járó felelősséggel ismertetik meg már óvodás kortól a gyerekeket, egészen felnőtt korig bezárólag. Az önkormányzat támogatásával évente közel 15 ezer gyermek részesül ennek az oktatói tevékenységnek köszönhetően állat/természet és környezetvédelmi oktatásban.