Óbudai Nyár 2014-ben 14. alkalommal

Hírek
Közzétéve:

DSC_2645
Tizennyolc helyszínen több mint nyolcvan program, köztük kiállítások, színielőadások, komoly- és könnyűzenei koncertek, operaelőadás, gyermekprogramok, filmvetítések töltik meg a harmadik kerület utcáit és tereit június 7. és augusztus 30. között az Óbudai Nyár rendezvénysorozat keretében.
DSC_2630“A kerületben zajló fejlesztések a közösségépítést szolgálják, hasonlóan az Óbudai Nyár sorozathoz, amely 2001 óta teremt jó alkalmat a kerület lakosainak az egymással való találkozásra a kulturális programokon keresztül”- fogalmazott Bús Balázs, polgármester a rendezvénysorozat sajtótájékoztatóján.
Az Óbudai Kulturális Központ szervezésében megvalósuló program június 7-én az Óbudai Korok Fesztiváljával veszik kezdetét az amfiteátrumban. Az első alkalommal tartandó programon az ókortól a középkoron át Krúdy Gyula századfordulós környezetéig mutatják be a korabeli kultúrát, viseletet, hangszereket, szokásokat. A szervezők arra biztatják a látogatókat, hogy öltsenek jelmezt és úgy kapcsolódjanak be a barokk udvar, a Krúdy-negyed vagy az amfiteátrum programjaiba. Mindez 4 helyszínen, számtalan programmal: Ókori bemutatók az amfiteátrumban, középkori forgatag a Lajos utcában, barokk udvar a Zichy- kastélyban, századfordulós hangulat a Krúdy-negyedben.
DSC_2701
A Zichy-udvarban  a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című előadás mellett Ronald Harwood Nagy négyes című darabját is bemutatják, július 19-én pedig szintén itt lép fel húsz év után először szabadtéren az East zenekar. DSC_2650A progresszív rock legsikeresebb hazai képviselőjének zenéjét közel húszévnyi működés és több, mint ezer koncert után 1994. szeptember 24-én a Budapest Sportcsarnokban hallhatta utoljára élőben a közönség. A zenekar a POSZT (Pécsi Országos Színházi Fesztivál) felkérésére 2012. június 8-án a pécsi Kodály Központ zsúfolásig megtelt hangversenytermében lépett hosszú idő után újra színpadra. A siker minden várakozást felülmúlt. Ekkor született az elhatározás, hogy „el kell vinnünk az EAST zenéjét más városokba is.
A 14.alkalommal megrendezésre kerülő kulturális programba több új helyszínt is bevontak a szervezők. Ezek a Kassák múzeum, a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari múzeum, a már említett Katonai Amfiteátrum, a Goldberger Textilipari Gyűjtemény, az Óbudai Zsinagóga előtti tér, az Óbudai Szent Péter és Pál Főplébánia Templom, az Óbudai Református templom, és az Óbudai Kulturális Központ San Marco Galériája.
A Fő téren felállítandó színpadon ebben az évben is olyan népszerű művészek zenélnek, mint a Muzsikás együttes, Demjén Ferenc, a Djabe és Steve Hackett, a Csík Zenekar, Orosz Zoltán és a Benkó Dixieland Band. A Kobuci kertben Hobo és bandája, valamint egy három napos blues fesztivál várja az érdeklődőket. Az Óbudai Társaskör színielőadásokkal és zenés produkciókkal készül a nyár folyamán. A Szív Hídjai című darab mellett szerepel a repertoárban a Krúdy-művekből összeállított Óbudai csodadoktor című szerelmes játék és a Hrabal-írásokból született Szigorúan ellenőrzött vonatok is. A zenerajongókat ezen felül operaelőadásokkal, zongoraesttel és francia sanzonokkal várják.
DSC_2797
Az Óbudai Múzeum a múzeumok éjszakája programjaiba egy izgalmas “sorslabirintus” programmal kapcsolódik be a holokauszt-emlékév jegyében, zenés felolvasást tartanak Goda Gábor Zsidó mesék és legendák című könyvéből, lesz hóra táncház és a Budapest Klezmer Band is koncertet ad. A mozikedvelőknek a Kobuci kertben Bujtor István-válogatással készülnek, ahol az előadások után a színművész pályatársaival és családtagjaival is lesz lehetőség beszélgetni, a Fellini Római Kultúrbisztróban pedig európai művészfilmeket vetítenek. A családok fiatalabb tagjait a Gyerekszigeten várják számos programmal, valamint a Kaláka, az Alma zenekar és a Kolompos együttes koncertjeivel kedveskednek nekik.
ADSC_2599 rendezvényhez idén is kapcsolódnak a kerületi civil szervezetek: Kapocs a Gyermekekért Egyesület, Népmesék Világa Kulturális Egyesület, Elveszett Állatok Alapítvány,  Magyar Origami Kör,  Gézengúz Alapítvány, Göncöl Néptáncegyüttes, és intézmények: Szent Margit Rendelőintézet, Óbudai Egyesítette Bölcsődék, és tizenkét óvoda is.
A fesztivál újdonsága, hogy június 16-tól minden hétfőn délután zenei programokat szerveznek a Békásmegyeri Közösségi Ház előtt, valamint multikulturális táncfesztivált is rendeznek június 22-én, augusztus 30-án pedig itt tartják az Óbudai Nyár záró eseményét, a Hékás Békás programsorozatot is. A programokról részletes információ az obudainyar.hu oldalon olvasható.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság

Kapcsolódó bejegyzések

Hírek
Közzétéve:

Pert nyertünk a Szalézi Renddel szemben

Hírek
Közzétéve:

Nincs helye az erőszaknak a kampányban! – Rendkívüli ülést tartott a képviselő-testület

Hírek
Közzétéve:

Még kevesebb gyorshajtó februárban: dolgoznak traffiboxaink