Az Óbudai Nyár keretében zajló hangversenysorozat két első koncertjéhez a Bécsi Filharmonikusok szólócsellistáit, Somodari Pétert és Varga Tamást hívta vendégül az együttes, míg a harmadik fellépésen a fennállásának 50. évfordulóját ünneplő együttes pályafutásának illetve repertoárjának legkedvesebb darabjait adja elő.
„Még nem is létezett hivatalosan az együttesünk, mint Liszt Ferenc Kamarazenekar, amikor koncertet adtunk a Schmidt kastély, azaz a mai Kiscelli Múzeum udvarán” – mesélik Frank Mária és Lovas György, ketten az egykori alapítók közül. 1962 nyarán a konzisokból és főiskolásokból szerveződött Budai Barokk Kamaraegyüttes az akkor még igencsak elhanyagolt, romos kastélyudvaron adta első koncertjét. „Mi nagyon lelkesek voltunk: takarítottunk, iskolai padokat hordtunk a közönség számára. Ezt a kis együttest későbbi nagybőgősünk, Som László és az újlaki templom kántora, Takács Miklós karnagy alapította, aki a Debreceni Kórusversenyen is érdekelt volt. Így egy francia kórust hívhatott meg közreműködni, Tours városából. Valószínűleg a barokk műsor – Bach és Purcell – is vonzó lehetett, és elég hamar híre ment az előkészületeknek is, úgyhogy rengetegen voltak, és mi elképedve néztük, hogy csak jönnek – jönnek az emberek!”
Ebben az évben a Kiscelli Múzeum udvarán a Plein air koncertsorozatban két kitűnő szólistával játszik együtt a zenekar. Az ő közreműködésük révén a műsor összeállítás is Bécset helyezi a középpontba, főként a bécsi zenei élethez kötődő szerzők kompozícióiból áll össze. A jól ismert mesterek mellett olyan érdekes felfedezéssel is szolgál, mint a barokkot a bécsi klasszikussal összekötő Georg Matthias Monn, akinek jelentős életművéből egy szimfónia és egy virtuóz gordonkaverseny is elhangzik.
„Óbuda a zenekar szülővárosa és ma is otthona”– mondja Rolla János. „Visszagondolva arra a romos, kiégett, gazdátlan épületre, eszembe jut, hogy akkoriban még alig volt alkalmas szabadtéri koncerthelyszín a fővárosban. Igazi felfedezés volt hát ez az udvar, amelyet akkor is nagy élvezettel vettünk birtokba és azóta is örömmel jövünk ide játszani. Nagyszerű az akusztikája, bár egy kicsit minden évben más – nőnek a fák, madarak fészkelnek benne, ők aztán bele is szólnak a koncertekbe. Él az egész – ahogy él az Óbudai Társaskör kertje is, benne a két hatalmas gesztenyefával. A bensőséges hangulatú térben különleges élmény a látvány és a hangzás mind a fellépőknek, mind a közönségnek. Ezen a koncerten olyan művek szólalnak meg, amelyek a hosszú pályafutás során nemcsak a közönség, hanem a zenekar kedvenceivé is váltak.”
A zenekar 2013 nyarán még augusztus 8-án a Gyulai Nyári Fesztiválon, augusztus 11-én a Nyírbátori Zenei Napokon, augusztus 18-án Sárospatakon, a Zempléni Fesztivál zárókoncertjén lép fel illetve Budapesten augusztus 31-én a Pozsonyi Piknik rendezvényén.