Gyászol az önkormányzat

Hírek
Közzétéve:

Dr. Dedics Imre 1921. február 19-én született Újpesten. 1951-ben jogi diplomát szerzett.
Kevesen tudják róla, hogy a Magyar Posta egykori – a forradalom után börtönbe került – vezérigazgatója volt.
A Kereszténydemokrata Néppárt képviselőjeként Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Képviselő-testületében két választási ciklusban is mandátumot szerzett (1990-1994 és 1994-1998). A testület munkáját 1991és 1994 között, mint a Gazdasági, Vállalkozási és Privatizációs Bizottság tagja segítette. Ezen felül számos ad – hoc bizottságnak volt hozzáértő és lelkes résztvevője.
1995. februárjától 1998 őszéig a Jogi, Közigazgatási és Közbiztonsági Bizottság elnökeként, valamint a Pénzügyi Bizottság tagjaként tevékenykedett.
Kiemelkedő tudással rendelkező jogász volt, véleményével mindig a törvényesség, az önkormányzat és Óbuda érdekét szolgálta.

obuda.hu

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság