Mi kilencen, Budapest III. kerület Óbuda-Békásmegyer önkormányzati képviselői bejelentjük, hogy megszüntetve MSZDP-s tagságunkat, a továbbiakban független képviselőként látjuk el a választópolgároktól kapott megbízatásunkat.
Közel két évvel ezelőtt azért léptünk át az MSZP-ből az MSZDP-be, mert az MSZP helyi és budapesti szervezetében többségbe kerültek azok az erők, amelyek az elvi baloldali politizálás helyett saját hatalmi törekvéseikre használták fel a pártot.
Az elmúlt időszak során azzal kellett szembesülnünk az MSZDP-ben, hogy bár e párt programja és tradíciói a baloldaliság látszatát keltik, sem szervezeti működési hatékonyságában, sem a vezetést megjelenítő személyek hitelességében nem alkalmas a baloldali gondolkodású emberek képviseletére. Belépésünk után megalakítva az MSZDP kerületi szervezetét sok energiát és időt áldoztunk a párt szükséges megreformálása érdekében, de minden próbálkozásunk kudarcba fulladt a párt országos vezetésének érdektelensége és a tagság passzivitása miatt.
Bennünk a baloldali hit és meggyőződés semmit nem változott, változatlanul a szociáldemokrata értékek mentén kívánunk politizálni. Ma mégis úgy ítéljük meg, hogy a mai magyarországi pártpolitikai palettán nincs ezen értékeket következetesen és hitelesen vállaló párt.
Ezen okok miatt döntöttünk a független képviselői státusz mellet.
A továbbiakban is, mint eddig – képviselői eskünkhöz hűen – Óbuda-Békásmegyer lakói érdekeinek képviseletét tartjuk legfontosabb feladatunknak.
Óbuda-Békásmegyer, 2009. október 14.
Komáromi Ildikó
Kurtán Pál
Márkus András
Merkl Gábor
Mészáros György
Mihalik Zoltán
Pataki Márton
Pető György
Szabó Magdolna
