Az óbudai K-híd helyreállítása és a Római part megóvása Budapest Gazdasági Programjában

Hírek
Közzétéve:

Nehéz, átmeneti helyzetben született meg Budapest Gazdasági Programja, hiszen kettős a kihívás: a veszélyhelyzetet követően talpra álló főváros polgárait kell támogatni az élet minden területét érintő válságban, miközben hosszútávon is kívánatos irányt mutatni az elkövetkezendő évekre, mindezt az egyre nehezebbé váló gazdasági környezetben. Egy több mint hetvenoldalnyi programot lehetetlen egyetlen összefoglalóban bemutatni, így most azokat a pontjait emeljük ki a harmadik kerületet közvetlenül érintőek mellett, melyek választ adhatnak a kialakult, különleges helyzetben felmerült kérdésekre, vagy éppen bár fontosak, ritkábban esik szó róluk.

Budapest, az okosváros

Tapasztaltuk, a koronavírus-járvány a kisebb gazdasági szereplők közül – elsősorban a vendéglátásban és kiskereskedelemben – azokat veszélyeztette kevésbé, amelyek vállalkozásaikat online is működtetni tudták, például tartalomszolgáltatóként vagy házhoz szállítással, webshop üzemeltetésével. Így javasolt az ilyen irányú fejlesztések ösztönzése. De a kerületi hivatalok és közszolgáltatók esetében is cél az online ügyintézés megkönnyítése.

Budapest, az esélyteremtő város

Ha a fiatalok előrejutását és boldogulását kizárólag az határozza meg, hogy van-e örökölt vagyonuk és az – ezzel gyakran együtt járó – kapcsolati hálójuk, sokan közülük behozhatatlan hátrányokkal indulnak. Egy igazságosan működő közösség azonban támogatja az egyéni erőfeszítéseket, hogy az egyenlőtlenségeket enyhítse. Ennek egyik útja például, hogy a program diplomás roma fiatalokat segít munkához a közigazgatásban.

Budapest, a klímabarát város

Alkalmazkodni a klímaváltozás kihívásaihoz, és lassítani a folyamatot csak összefogással sikerülhet, így a főváros a kerületekkel együttműködve tervezi mindezt. Megfogalmazott céljai között a széndioxid kibocsátás csökkentése, a budapesti fűtési rendszer korszerűsítése és a szemléletváltás támogatása szintén szerepel, akárcsak kerületünk klímastratégiájában, melynek véleményezésére nemrégiben hívtuk meg az itt lakókat.

Budapest, a zöldváros

Szintén a járvány világított rá, hogy a városi zöld- és pihenő helyeket nem képviselheti csupán néhány, egymástól elszigetelt, hatalmas park, hanem élhető, kis, helyi közterekre és összefüggő, nagyobb zöldterületekre van szükség. „Összefüggő zöldfolyosót hozunk létre a Margitsziget, a Hajógyári-sziget és a Népsziget, valamint a Római part zöldfelületeiből.” és „… erősítjük a város és a Duna kapcsolatát: ennek részeként gondoskodunk a Római part megóvásáról és fejlesztéséről az árvízvédelem mellett” – áll a programban.

Óbudai fejlesztések Budapest terveiben

A főváros számos Európai Unió által támogatandó fejlesztési projektje között szerepel a Hajógyári-szigetet a szárazfölddel összekötő K-híd helyreállítása is. A Hotel Római dunai panorámás ingatlanegyüttesének átalakításáról több terv is született, többek között mintaiskolává válna vagy hátrányos helyzetű gyerekek táboroztatásának adna otthont. A szintén harmadik kerületi, Szérűskert utcai tanuszodával kapcsolatban pedig energetikai felújítással egybekötött rekonstrukció a cél.

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság