Ha az ember csak a napi híreket figyeli, akkor is a napnál világosabb, hogy a gyermekvédelem területén minden korábbinál nagyobb mennyiségű (és nehezebb) feladattal állnak szemben a szakemberek. És ugyanez igaz a szülőkre is, különös tekintettel arra, hogy a mai apukák és anyukák egy olyan problémás területtel is szembesülnek minden nap, amellyel felmenőiknek még nemigen akadt dolguk. November 17-én, az Esernyősben a digitalizáció, a mindenki számára szinte automatikusan elérhető internet és a rengetegféle „képernyő” jelentette kihívások kerülnek terítékre a Gyermekvédelmi Program által szervezett rendhagyó szülői értekezleten.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat és a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány 2020 óta dolgozik közösen a harmadik kerületi gyermekvédelmi rendszer megerősítésén és hatékonyabbá tételén, és a közös munka során az elmúlt időszakban egyre több alkalommal kerültek terítékre a digitalizáció kapcsán felmerülő kérdések.
2024-es és 2025-ös plakátkampányunk egyaránt foglalkozott a kérdéskörrel, amelyről több újságcikkben és lakossági fórumon is beszéltünk, tavaly szeptember óta pedig minden babát váró harmadik kerületi család egy országos szinten is egyedinek számító kisokost kap kézhez, amelyben a digitális gyerekkor kulcskérdéseiről lehet hasznos információkhoz jutni.
Mindazonáltal ez az a téma, amiről nem lehet eleget beszélni, hiszen a kutatások igazolják: a digitális nevelést már rögtön a születés pillanatától el kell kezdenünk. Ha nem teszünk így, annak nem csupán saját gyermekünkre nézve lehetnek káros következményei, de társadalmi szinten is kockázatos kihatásokkal számolhatunk.
Pontosan ez indokolta, hogy a Gyermekvédelmi Program égisze alatt már tavaly is megszólítottuk óvodásaink szüleit, idén pedig a bölcsődés gyermekek családjait invitáljuk egy rendhagyó szülői értekezletre, az Esernyősbe. A Hintalovon Alapítvány szakembere ezen az estén kifejezetten erre a korosztályra fókuszálva, gyakorlati szemszögből beszél majd a kihívásokról és az azokra adható válaszokról, az előadás végén pedig természetesen lesz lehetőség kérdezni is tőle.
Időpont: 2025. november 17., hétfő, 17:00-18:00
Helyszín: Esernyős Szindbád Rendezvényterem (1033 Budapest Fő tér 2.)
Tartsanak velünk, tudjanak meg többet a témáról és ezzel is tegyenek azért, hogy a világ (és azon belül szeretett kerületünk) biztonságosabb, jobb hely legyen a gyermekek számára!
Együttműködésünk a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvánnyal.
Az alapítvány NEMECSEK Programja.
