Áldozatsegítő Programunk keretében folyamatosan dolgozunk, ezúttal a „Párkapcsolaton és családon belüli erőszak áldozatainak segítése Óbuda-Békásmegyeren” című projektünkön belül biztonsági kisokost készítettünk. A nyomtatásban megjelent és online formában is elérhető kiadványunkban gyakorlati tanácsokat, jogi tudnivalókat gyűjtöttünk össze bántalmazó párkapcsolatból kilépett nők számára, a Patent és a NANE szervezetek szakmai együttműködésével.
Az Újrakezdés és biztonság című kiadványunkban – amelyet cikkünk végén el is olvashatnak – többek között részletesen bemutatjuk a párkapcsolati erőszak dinamikáját. A bántalmazó kapcsolat ciklusairól, az erőszak különböző fajtáiról és azok figyelmeztető jeleiről találunk információkat a kisokosban.
Kiadványunk arra szintén kitér, hogy a bántalmazás milyen hatással van a családban nevelt gyermekekre. Ehhez kapcsolódóan részletes információkat tartalmaz a gyermekelhelyezési kérdésekről és a láthatás szabályairól.
Igyekszünk gyakorlati tudnivalókat is nyújtani, így biztonsági kisokosunk például segítséget adhat a személyes biztonsági terv elkészítéséhez. Mindemellett tájékoztatunk arról, hogy hova fordulhat segítségért a párkapcsolati bántalmazás áldozata.
Nyomtatott formátumú kiadványunkat természetesen eljuttattuk a frissen felújított és átadott áldozatsegítő lakásainkba, valamin az Óbudai Családi Tanácsadó és Gyermekvédelmi Központ telephelyeire. A biztonsági kisokos online is elérhető.
Az érintetteket arra biztatjuk, hogy keressék fel a támogató szervezeteket segítségért! Olvasóinkat pedig arra kérjük, hogy segítsenek: minél többekhez jussanak el a támogató információk!
Az FSZA 2023-32 kódszámú, „Párkapcsolati és családon belüli erőszak áldozatainak segítése Óbuda-Békásmegyeren” című projekt a Fővárosi Szolidaritási Alap támogatásával valósul meg.