Színek, ívek és a láthatatlan munka fényképeken – Fotókiállítások Óbudán – Augusztus 29. a magyar fotográfia napja

Hírek
Közzétéve:

A magyar fotográfia napját minden évben augusztus 29-én ünnepeljük, emlékezve arra a pillanatra, amikor 1840-ben Vállas Antal elkészítette az első hazai dagerrotípiát. Ezen a napon tisztelgünk mindazok előtt, akik a fotográfia művészetének és technikájának fejlesztésében részt vettek, és akik munkásságukkal maradandó nyomot hagytak a magyar kultúrában és vizuális művészetben.

A fotográfia Magyarországon gazdag és sokszínű hagyománnyal rendelkezik. Az olyan kiemelkedő magyar, illetve magyar származású fotográfusok, mint André Kertész, Robert Capa, Brassai és Moholy-Nagy László, nemcsak hazánkban, hanem nemzetközileg is nagy hatást gyakoroltak a fényképezés művészetének fejlődésére.

Az ő munkáik révén a magyar fotográfia világszinten is elismertté vált, és jelentős hozzájárulásukkal a vizuális kultúra része lett. A magyar fotográfia napja lehetőséget nyújt arra, hogy ezeket a művészeket méltón megünnepeljük, valamint inspirációt merítsünk az ő alkotásaikból és innovációikból.

Autizmussal élő fiatal művészek a kerületben

Így különleges büszkeséggel kísérjük figyelemmel az Óbuda Fotóklub Egyesület dicséretes, lassan hagyománnyá érő küldetését, amellyel nemcsak saját tagjaik fejlődését, művészeti munkáját támogatják, hanem az autizmussal élő fiatalok számára is elérhetővé teszik a fotózás élményét egy fotóscsoport keretében. Magasztos vállalás, amelyhez csak gratulálni lehet, és nem mellesleg csodálatos, különös érzékenységről és egyéni látásmódról árulkodó alkotások születtek a csoportban az elmúlt években.

Az Óbuda Fotóklub Egyesület legfrissebb kiállítása november hatodikáig látható a Csillaghegyi Közösségi Házban. Barangoljanak velünk a Színek és ívek című tárlat izgalmas képi világában.

Nélkülözhetetlen és alulértékelt láthatatlan munka

Szintén Óbuda ad otthont Fabricius Anna Itt a munka, hol az otthon? című kiállításának. A fotó- és médiaművész évek óta kutatja a munka kulturális és életmódformáló szerepét.

Új műveiben a transznacionális családok szociális kapcsolatain keresztül rávilágít a globális kapitalizmus működésében rejlő alapvető feszültségekre, többek között a társadalmi újratermelés biztosítását szolgáló láthatatlan munka nélkülözhetetlen, mégis alulértékelt szerepére. A Kassák Múzeum időszaki kiállítása 2024. október 27-ig tekinthető meg.

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság