Standfotózás, werkfotó – ezek a műfajok bizony már a XX. század első felében léteztek, többek között a kolozsvári illetőségű Dunky fivéreknek hála, akik 1913-tól rendszeresen dokumentálták a kor nagy rendezőinek alkotásait – olvasható az Óbudai Múzeum blogjában. A március végéig megtekinthető kiállítás a Magyar Nemzeti Digitális Archívum és Filmintézet (MaNDA) gyűjteményéből válogat.
A Dunky testvérpár – Kálmán és Ferenc voltak az eddig ismert első standfotósok az Osztrák-Magyar Monarchiában. 1913-tól rendszeresen foglalkoztatták őket filmek forgatása alkalmával Kolozsvárott. Ők készítették el a filmek jelenetfotóit vagy más néven standfotóit. A Dunky Fivérek és a film, avagy a kolozsvári némafilm aranykora című kiállítás decemberben nyílt az Óbudai Múzeumban. Az eredetileg két hónapra tervezett tárlat nyitva tartását március végéig meghosszabbították, ezzel együtt Izsák Mária fotográfus Bubik István színművészről készített fotóinak kiállítását is, az Óbudai Múzeum kávézójában.
Január vége helyett meghosszabbított nyitva tartással, március végéig látogatható az Óbudai Múzeum két időszaki kiállítása.
Az Óbudai Múzeum közben új kiállítást készít elő. Ezzel kapcsolatban az intézmény felhívást tett közzé: olyan, az egykori Goldberger Textilgyárban dolgozó személyeket, (vagy hozzátartozóikat) keresnek, akik a gyárral, az ott végzett munkával kapcsolatos személyes élményeiket szívesen megosztanák a múzeummal. Várják továbbá azok jelentkezését is, akik a gyárban készült egykori kelmékkel, vagy azokból készült ruhadarabokkal, fotókkal, tárgyakkal rendelkeznek és azokat a készülő kiállításhoz a múzeum rendelkezésére bocsátanák. Jelentkezés: 06/1-250-1020; titkarsag@obudaimuzeum.hu H-CS:10-16.