Művészet és erőszak – Az önkifejezés, a gyógyulás és az ábrázolás lehetőségei címmel tartjuk panelbeszélgetés-sorozatunk második részét március 29-én 18.00 órától az Esernyősben. Az önkormányzat áldozatsegítő programjának keretében két nappal korábban kiállítás is nyílik ugyanott Az erőszak és én címmel, amelynek megnyitóeseményére is szeretettel várunk minden érdeklődőt.
Melyek az erőszak, a szenvedés, a fájdalom ábrázolásának igazi kihívásai napjainkban? Hogyan lesz látható a láthatatlan? Hol a legérzékenyebbek a határok, és melyek a legnehezebb kérdések? Hogyan gyógyít az önkifejezés, és mekkora szerepe lehet a művészetnek a traumafeldolgozásban?
Meghívott vendégeinkkel többek között ezeket a kérdéseket igyekszünk körüljárni panelbeszélgetés-sorozatunk második részében. Az esemény szorosan kapcsolódik az Esernyős Galéria két nappal korábban, március 27-én nyíló, Az erőszak és én című kiállításához.
Áldozatsegítő programunk egyik célkitűzése, hogy a bántalmazást, a párkapcsolati erőszakot övező hallgatást a párbeszéd, az odafordulás váltsa fel. Ezúttal a művészetek, az ábrázolás, az emlékezet, kifejezés és befogadás kérdéseiről fogunk beszélgetni. Tartsanak velünk, kérdezzenek meghívott vendégeinktől, várjuk Önöket szeretettel.
Művészet és erőszak – Az önkifejezés, a gyógyulás és az ábrázolás lehetőségei
panelbeszélgetés
Időpont: 2023. március 29., szerda 18.00
Helyszín: Esernyős Galéria, 1033 Budapest, Fő tér 2.
Az esemény a Facebookon.
Meghívott vendégek:
- Ferber Eszter művészet- és szocioterapeuta, Grief Educator Certified by David Kessler, gyászterapeuta
- Hajdú D. András dokumentarista fotográfus
- Szinetár Dóra színművész
Moderátor:
Turgonyi Dániel alpolgármester, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programjának vezetője
Az önkormányzat októberben indult programjáról az obuda.hu/aldozatsegites oldalon találnak bővebb információt.
A panelbeszélgetés-sorozat első részéről írt összefoglalónkat ITT olvashatja el.