Állami feladat-e a sportfinanszírozás?

Hírek
Közzétéve:

Kell-e finanszírozni a sportot, és ha igen, kell-e olimpikonokat nevelnünk és támogatnunk? – tette fel a kérdést Kovács István Kokó az Óbudai Sportakadémia keretében tartott, a sportfinanszírozásról szóló előadásában.

Az olimpiai bajnok ökölvívó szerint a válasz egyértelmű „igen”, az állami sportfinanszírozásra szükség van. Kokó erre a nézetre építette fel előadását. Kovács István a sport általános megítéléséből, a társadalomban betöltött szerepéből indult ki. Mint mondta, sportszakemberként másokhoz hasonlóan elkeseredve tapasztalja, hogy a mai gyerekek sokkal kevésbé terhelhetőek, mint a régiek – ha elfáradnak, esetleg még izomlázuk is lesz, nem látják őket többé edzésen. Kokó számos olimpiai bajnokot sorolt fel, akinek az emberek a nevét sem ismerik, pedig – az előadó véleménye szerint – a sportban komoly eredményeket elértekről ugyanúgy tanítani kellene az iskolában, mint bármely terület hírességeiről.

Felhívta a hallgatóság figyelmét, hogy a magyarok elszántságuk és kivételes tehetségük miatt lehettek sokáig az élen az olimpiai éremszámokat tekintve. A mostani eredményeink sem adnak búsulásra okot – véli Kokó – bár magunkhoz képest romlott a teljesítményünk, a lakosságszám arányában vizsgálva a ranglistán elfoglalt helyünk elfogadható.

Az olimpiai bajnok előadó kiemelt szempontként tárgyalta a média szerepét. Emlékeztetett arra, hogy volt olyan időszak, amikor a médiában annyira felkapták a boxot, hogy a sportág nézettségi mutatói a legmagasabbak között voltak. Kovács István szerint külföldön sokkal több sportközvetítést néznek az emberek, ezáltal a sport jobban eladható. Amíg Magyarországon ebből a szempontból is hátrányos helyzetben van a terület, addig az állami sportfinanszírozásra fokozottan szükség van – vonta meg előadása mérlegét az Óbudai Sportakadémián Kokó.

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság