Lekerült a listáról az Álomsziget

Hírek
Közzétéve:

A kormány tavaly márciusban tette kiemeltté a Hajógyári szigetre tervezett Álomsziget beruházást. A kiemelt státusz azt jelenti, hogy a közigazgatási hatósági ügyeket egy szinttel feljebb intézik. Az építési engedélyt például nem a helyi jegyző, hanem a regionális államigazgatási hivatal adja ki.

Miután a kormány a regionális államigazgatási hivatalok helyett létrehozta a megyei (és fővárosi) közigazgatási hivatalokat, módosítani kellett mindazokat a kormányrendeleteket –  köztük a kiemelt beruházásokat meghatározó rendeleteket is – amelyekben korábbi nevükön szerepeltek az említett hivatalok. Ekkor a kiemelt beruházások listáján még szerepelt az Álomsziget.

Czomba Sándor államtitkár kedden az Országgyűlésben azt mondta: az előző kormány úgy nyilvánította kiemelt beruházássá az Álomszigetet és Sukorót, hogy az ehhez megkövetelt közcél és más feltételek nem álltak fenn. A vonatkozó szerződés titkosítását Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter feloldotta, az iratokat hamarosan nyilvánosságra hozzák. Az államtitkár közölte: a szerződéseket vizsgálják, a vizsgálat kiterjed az érintett ingatlanok értékesítésére és a lefolytatott privatizációs eljárásokra is.

Az Álomsziget nevű, 400 milliárd forintos idegenforgalmi beruházás elkészültét négy évre becsülte Sammy S. Smucha, az Álomsziget 2004 Ingatlanfejlesztő Kft. ügyvezető igazgatója, 2008 júniusában az MTI-nek nyilatkozva. Az ügyvezető igazgató elmondta azt is, hogy az állam által abban az évben visszavásárolt Hadrianus palota 7 hektáros területének ellenértéke az eredeti szerződésben szereplő 1 milliárd forint volt. A szerződésben szerepelt, hogy a palota területét egy évre, de folyamatosan hosszabbíthatóan visszabérli a fejlesztő, ezért áldoz a régészeti feltárásra és egy múzeum létrehozására is.

A fejlesztő társaság elnyerte a Pénzügyminisztérium által kiírt kaszinó koncessziót. Az Álomsziget 100 játékasztalt és 1.000 játékgépet működtethet 20 éven át, de a koncesszió további 10 évvel meghosszabbítható. Az üzemeltetést a Casino Austria végzi, ez a cég már több kaszinót is üzemeltet Magyarországon – mondta akkor az ügyvezető igazgató.

Az akkori tervek szerint a teljesen felépített idegenforgalmi komplexum 25 ezer embernek adott volna munkát. A szállodai szobák számát 3 ezerre, az apartmanokét ezerre tervezték. A beruházásból 15 milliárd forintot a kerület lakosi által használt infrastruktúra fejlesztésére szántak, a többi között a HÉV egy szakaszának felújítására, hidak, utak építésére.

Kiemelt hírek

Óbuda Újság Összes Óbuda újság