A küldöttség tagjai a látogatás során elsőként az 1848. márciusi forradalom és szabadságharc emlékére megkoszorúzták Bem József szobrát a városháza előtti téren. Az emlékezés virágait Bús Balázs polgármester, Wesolowski Korinna Lengyel Nemzetiségi Önkormányzat elnöke, Báll Sándor a Pénzügyi és Gazdálkodási Főosztály vezetője és Borbély Rita kulturális és turisztikai referens helyezte el.
A koszorúzás után a Jaroslaw Dabrowski polgármester hivatalos megbeszélésre invitálta irodájába a küldöttség tagjait. A megbeszélésen több olyan téma felmerült, amely tovább mélyítheti a két kerület együttműködését.
A koszorúzást, illetve a megbeszélést követően a bemowoi kulturális centrumban tartott ünnepi emlékműsoron Bús Balázs polgármester beszédet mondott.
“Hálásak lehetünk a sorsnak, hogy ebben a mai, szövevényes hatalmi érdekek mentén alakuló világban is vannak barátaink, akik kiállnak mellettünk. Jó érzéssel tölt el, hogy lengyel barátaink ismerik és értik gondolkodásunkat, és a cselekedeteink mögött meghúzódó szabadság iránti vágyat.- mondta, majd így zárta szavait: Bízom abban, hogy viharos évszázadokat követő időszakban már nem a hadszínterek történései, hanem a nemzetek közötti kulturális élet szerteágazó eseményei tartják majd izgalomban Budapestet és Varsót, magyarokat és lengyeleket.
A Varsó Bemowo és Óbuda-Békásmegyer Önkormányzata testvérvárosi kapcsolata a közelmúltban a közös alapítású Bem József Díjban öltött testet, így ennek a díjnak az átadása is ezen az ünnepségen volt. A díjat lengyel részről Jan Storalski, magyar részről Kovács István, volt krakkói konzulnak ítélték.
A hivatalos programok között szerepelt, hogy az óbudai delegáció a Szejmbe látogatott, ahol csatlakozott Latorcai Jánoshoz a Magyar Országgyűlés alelnökéhez és kíséretéhez, és együtt részt vettek a “Fejezetek a magyar-lengyel barátság 1000 éves történetéből” című kiállítás megnyitóján.
A kiállítás a Magyar Lengyel Barátság Napja alkalmából a március 23-án, Ópusztaszeren megrendezésre kerülő programsorozat nyitánya.