Folytatódik Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programjának beszélgetéssorozata az Esernyősben. Az ingyenes eseményre mindenkit szeretettel várunk.
Önkormányzatunk áldozatsegítő programjának egyik célkitűzése, hogy a bántalmazást, a párkapcsolati erőszakot övező hallgatást a párbeszéd, az odafordulás váltsa fel. Ennek érdekében a témában szervezett panelbeszélgetések során meghívott szakértőinkkel megpróbáljuk minél több oldalról körbejárni a bántalmazó kapcsolatok természetét, dinamikáját, a benne élők nehézségeit és döntési helyzeteit.
Ebben a hónapban a párkapcsolati erőszakban érintettek talán leginkább veszélyeztetett csoportjára, a kiskorúakra fókuszálunk, és azt vizsgáljuk, milyen hatással van rájuk a családon belüli erőszak? Kutatjuk továbbá azt is, hogyan nehezíti meg a kapcsolatból kilépni vágyó áldozat helyzetét, ha gyermek is van a családban? Mit tehet, miként segíthet a környezet, a hatóságok, kikhez lehet fordulni, és mire lehet számítani?
Megannyi húsba vágó kérdés – reméljük, a beszélgetés után már válaszokkal felvértezve küzdhetünk az ilyen helyzetek ellen. Tartsanak velünk, kérdezzenek meghívott vendégeinktől, az esemény ezúttal is ingyenes.
Gyermekek a családon belüli erőszak középpontjában
panelbeszélgetés
Időpont: 2023. június 20., kedd, 18:00
Helyszín: Esernyős, Szindbád Rendezvényterem (1033 Budapest, Fő tér 2.)
Az esemény a Facebookon.
Meghívott vendégek:
- Vaskuti Gergely pszichológus, kriminológus, a Hintalovon Alapítvány munkatársa
- Mórucz Szilvia párkapcsolati erőszak-túlélő, a Szelíd Motorosok A Zaklatások Ellen csapat tagja
- Spronz Júlia jogász, a Patent Egyesület munkatársa
Moderátor:
Turgonyi Dániel alpolgármester, Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programjának vezetője
A korábbi alkalmak összefoglalóit itt tudják elolvasni:
Az első panelbeszélgetést A bántalmazó kapcsolatok természete címmel tartottuk az Esernyősben február 21-én.
Sorozatunk második részét március 29-én tartottuk az Esernyős Galériában Művészet és erőszak – Az önkifejezés, a gyógyulás és az ábrázolás lehetőségei címmel.
Április 25-én Média, közösségi oldalak, nyilvánosság – Az erőszak ábrázolása és megítélése itthon címmel beszélgettek szakértőink.
Május 23-án a bántalmazó kapcsolatok dinamikáját vizsgáltuk, Miért marad? című beszélgetésünkben.
Az Esernyős Galériában március 27-től április 21-ig volt megtekinthető a témához szorosan kapcsolódó, Az erőszak és én című kiállítás.
Óbuda-Békásmegyer Önkormányzat Áldozatsegítő Programjáról ITT olvashatnak bővebben.